Viеšieji pirkimai per CPO – naudingi ir skaidrūs

Ketvirtadienį, balandžio 23 d. Vilniaus rajono savivaldybės administracijos posėdžių salėje surengtas viešųjų pirkimų seminaras Vilniaus regiono švietimo įstaigų vadovams.

Seminaro lektorius teisininkas viešųjų pirkimų ekspertas bendrovės „Radušys ir partneriai” direktorius Algirdas Radušys supažindino su viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimais, mažos vertės viešųjų pirkimų vykdymu, prekių ir paslaugų pirkimu per CPO bei kitomis aktualijomis.
Daugiausia dėmesio skirta Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimams, pagal kuriuos nuo 2014 metų sausio 1 d. valstybinėms įstaigoms privaloma visus viešuosius pirkimus vykdyti per Centrinę perkančiąją organizacija CPO, jos internetiniame puslapyje www.cpo.lt. Tai ženkliai supaprastina pačią pirkimų vykdymo procedūrą, nes perkančiajai organizacijai nebereikia ruošti pirkimo dokumentų, todėl yra taupomos biudžeto lėšos ir žmogiškieji ištekliai. CPO elektroniniame kataloge visas siūlomų prekių ir paslaugų procesas yra automatizuotas – laimi geriausias pasiūlymas ir visi dokumentai yra užpildomi automatiškai-elektroniniu būdu.
Atsižvelgiant į tai, kad 2014 metais Lietuvoje viešųjų pirkimų vertė buvo virš 15 mlrd. litų, CPO paslaugos yra neįkainojama pagalba įmonėms sklandžiai vykdyti viešuosius pirkimus.
Be to, visas pirkimų procesas yra skaidrus, kiekvienam prieinamas ir patikrinamas.
Algirdas Radušys pažymėjo, kad CPO pati negamina prekių bei jų neplatina, neturi parduotuvių. Taip pat CPO nedaro jokios įtakos pirkėjo sprendimui ir dvišalių susitarimų vykdymui.

Tačiau nereikia manyti, kad CPO turi viešųjų pirkimų monopolį. Prekių ar paslaugų pirkėjas neturi prievolės viešuosius prikimus vykdyti tik per CPO. Jei CPO kataloge neranda jį dominančių prekių arba randa jas pigiau, gali pirkti jas kitose tradicinėse arba elektroninėse parduotuvėse.

Antroje seminaro dalyje prelegentas atsakė į rajono mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų direktorių klausimus apie viešuosius pirkimus ir su jais susijusias procedūras.

2015 balandžio 24 d.

Versta iš: Zamówienia publiczne przez CPO – wygodne i przejrzyste . Autor: Inf. ASRW 24 kwietnia 2015 , http://kurierwilenski.lt/2015/04/24/zamowienia-publiczne-przez-cpo-wygodne-i-przejrzyste/

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: