CPO LT viešuosiuose pirkimuose pasitelks dirbtinį intelektą – skirtas finansavimas GovTech sprendimui

Centralizuotus viešuosius pirkimus nacionaliniu mastu vykdančios viešosios įstaigos CPO LT projektui, kuriuo siekiama pasitelkti dirbtinį intelektą komunikacijai su klientais, po konkurencingos atrankos skirtas Inovacijų agentūros su Ekonomikos ir inovacijų ministerija finansavimas – 18 tūkst.150 Eur produktui, jau esančiam Lietuvos rinkoje, testuoti.

Šiemet pagal priemonę „GovTech sprendimų skatinimas“ pateiktos 128 paraiškos, finansavimas skirtas CPO LT ir dar 26-iems projektams.

Pagal šią priemonę CPO LT planuoja savo valdomose informacinėse sistemose įsidiegti ir testuoti dirbtiniu intelektu paremtą pokalbių robotą (angl. AI chatbot) komunikacijai su klientais.

CPO LT veiklą sudaro 3 pagrindinės sritys: įstaiga atlieka viešųjų pirkimų procedūras kitų perkančiųjų organizacijų pavedimu, valdo centralizuotų viešųjų pirkimų elektroninį katalogą bei  elektroninį pirkimų centrą, skirtą neperkančiųjų organizacijų pirkimams.

Visose šiose srityse įstaigos darbuotojams didžiąją dalį laiko tenka įvairiomis komunikacijos priemonėmis konsultuoti klientus – verslą ir perkančiąsias organizacijas, kurios įsigyja prekes, paslaugas ar darbus viešųjų pirkimų būdu, todėl šių procesų skaitmenizavimas pasitelkiant dirbtinio intelekto pokalbių robotą galėtų būti vienas iš sprendimų, prisidedančių prie CPO LT teikiamų paslaugų kokybės bei veiklos procesų efektyvumo gerinimo.

„Viešųjų pirkimų įstatymas įpareigoja perkančiąsias organizacijas pirkimus vykdyti centralizuotai per CPO LT el. katalogą. Remiantis naujausia statistika, kas ketvirtas viešasis pirkimas Lietuvoje yra atliekamas centralizuotai, o didžioji dalis jų – per CPO LT, todėl mums itin svarbi mūsų teikiamų paslaugų kokybė. Siekiame, kad perkančiosios organizacijos galėtų greitai, paprastai ir skaidriai įsigyti, o verslas – parduoti įvairių prekių, paslaugų ir darbų, todėl teikėme paraišką finansavimui gauti pagal priemonę „GovTech sprendimų skatinimas“, tvirtai tikėdami, jog dirbtinis intelektas yra neatsiejama viešųjų pirkimų dalis ir ateitis. Juolab, kad šiuo metu kuriame naują informacinę sistemą centralizuotiems viešiesiems pirkimams vykdyti – modernesnę ir vartotojui patogesnę platformą, pakeisiančią šiuo metu naudojamą elektroninį katalogą, tad dar kūrimo stadijoje norime ištestuoti dirbtinio intelekto galimybes, tikėdamiesi pokalbių robotą integruoti į ją“, – komentuoja Neringa Andrijauskienė, VšĮ CPO LT direktorė. 

Pasak įstaigos vadovės, ne tik versle, bet ir viešajame sektoriuje yra svarbi efektyvi komunikacija su klientais. Naudojant dirbtinio intelekto privalumus, tam tikra prasme, nuo rutininių darbų bus „išlaisvinti“ įstaigos aukštų kompetencijų darbuotojai, kurie galės susitelkti į sudėtingesnes užduotis, o tai kartu didins įstaigos veiklos efektyvumą bei gerins teikiamų paslaugų kokybę.

„Manome, jog pokalbių roboto įdiegimas komunikacijoje su klientais užtikrins operatyvumą informaciją suteikiant realiu laiku, taip pat kokybę, kadangi atsakymai bus parengti darbo grupių, išsamūs, unifikuoti, taip pat skaidrumą, nes leis eliminuoti žmogiškojo veiksnio, o kartu ir galimų klaidų galimybę. Žinoma, tai tikrai nereiškia, jog ateityje visiškai atsisakysime „gyvo“ konsultavimo: klientų teisė gauti informaciją tiesiogiai iš CPO LT darbuotojų – viešųjų pirkimų profesionalų – bus ir toliau užtikrinama“, – papildo N. Andrijauskienė.

Inovacijų agentūroje veikianti „GovTech laboratorija“ veikia būtent viešojo sektoriaus konsultavimo technologijų klausimais srityje ir padeda viešojo sektoriaus institucijoms identifikuoti iššūkius, su kuriais jos susiduria, išsiaiškinti, kaip šie iššūkiai galėtų būti sprendžiami pasitelkiant naujausias technologijas. Komanda taip pat įtraukia startuolius bei smulkų ir vidutinį verslą į inovatyvių sprendimų kūrimą ir spartina komandų telkimą. „GovTech laboratorija“ taip pat teiks konsultacijas ir sėkmingesniam sprendimo ištestavimui pagal finansavimo priemonėje „GovTech sprendimų skatinimas“ gautą finansavimą.

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: