Perkančiosioms organizacijoms pristatytas maisto produktų modulis

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra („Litfood“) surengė seminarą savivaldybių, sveikatos priežiūros ir globos, švietimo ir ugdymo įstaigų perkančiosioms organizacijoms – maisto produktų pirkėjams. Centralizuotas viešasis maisto produktų įsigijimas yra labai aktualus perkančiosioms organizacijoms, kurios turi užtikrinti kasdienį maitinimą ligoninėse, globos namuose, mokyklose, vaikų darželiuose ir pan. Todėl vos per pirmąsias renginio minutes prie jo prisijungė 100 dalyvių- maksimalus skaičius, galinčių dalyvauti nuotoliniame renginyje.
Dainiaus Navicko, CPO LT pirkimų vadovo, pranešime atkreiptas dėmesys į maisto produktų viešųjų pirkimų pokyčius per pastarąjį dešimtmetį. CPO LT, pasitelkusi ekspertus, atliko išsamų rinkos tyrimą ir jo pagrindu sukūrė maisto prekių modulį. Siekiant maksimalaus perkančiųjų organizacijų ir tiekėjų interesų derinimo, maisto prekės skaidomos pagal sritis, prioritetas teikiamas trumposioms maisto tiekimo grandinėms, ekologiški produktai atskirti nuo įprastų. Šie principai leidžia maisto produktų centralizuotame viešajame pirkime užtikrinti platų jų asortimentą ir kokybę, skatinti konkurenciją, sudaryti sąlygas smulkiam ir vidutiniam verslui dalyvauti viešuosiuose pirkimuose. Kita vertus, pirkimo vykdymas dinaminėje pirkimų sistemoje (DPS) turi privalumų ir yra patrauklus pirkėjams, nes tiekėjų ratas ir prekių asortimentas nuolat pasipildo.
Daug klausimų perkančiosioms organizacijoms kyla dėl maisto produktų priėmimo, jų kokybės bei pirkimo sutarčių administravimo. Į visus juos atsakymus pateikė Kristina Gaižutienė, CPO LT Metodologijos ir mokymų skyriaus vadovė. Ji supažindino dalyvius su pagrindinėmis maisto produktų pirkim sutarties nuostatomis ir praktiniu jų taikymu, konkrečiais pavyzdžiais iliustravo, kaip perkančiosios organizacijos turi priimti prekes ir kokių veiksmų gali imtis, jei pristatyti produktai neatitinka sutartyje nurodytos techninės specifikacijos.
Inga Jankūnienė, CPO LT Metodologijos ir mokymų skyriaus ekspertė, dalyvių pageidavimu, supažindino su vartotojo paskyros tvarkymu CPO LT elektroniniame kataloge. Taip pat buvo parodyta vaizdo instrukcija „Kaip CPO LT elektroniniame kataloge užsakyti maisto produktų modulio prekių?“.
Pirkėjai skatinami užsakymus formuoti atsakingai, skatinant konkurenciją ir neapribojant tiekėjų galimybių pateikti užsakymus. Formuojant užsakymą visada rekomenduojama atlikti rinkos tyrimą ir įvertinti aplinkui esančių ūkininkų galimybes pasiūlyti norimą įsigyti produkciją, jei perkamas didelis kiekis – skaidyti į dalis, o jei perkami maži kiekiai – svarstyti galimybę konsoliduoti užsakymus ir kelioms įstaigoms pirkti kartu.
Su renginio medžiaga galima susipažinti čia.

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: