Lietuvos Republikos vidaus reikalų ministerijos iniciatyva buvo organizuoti nuotoliniai mokymai šalies regionų plėtros tarybų darbuotojams.
„Kadangi net 92,9 proc. šių tarybų darbuotojų nurodė neturintys viešųjų pirkimų patirties, CPO LT entuziastingai palaikė ministerijos inciatyvą naujoms perkančiosioms organizacijoms (toliau – PO) pristatyti elektroninį katalogą, kuriame jos galėtų įsigyti jų veiklai reikalingų prekių, paslaugų ar darbų. Iš praktikos žinome, kad tokie mokymai yra labai reikalingi, nes daugeliui darbuotojų, ypač regionuose, viešieji pirkimai nėra pagrindinė jų veikla, ne visi turi pakankamai kompetencijų naudotis elektronine viešųjų pirkimų vykdymo sistema. Renginyje stengiamės užpildyti šias spragas”, – sako Kristina Gaižutienė, CPO LT metodologijos ir mokymų skyriaus vadovė.
Renginio dalyviams buvo pristatyti CPO LT katalogų ir svetainės funkcionalumai bei galimybės, centralizuotų viešųjų pirkimų vykdymas per CPO LT elektroninį įrankį, kaip tinkamai pasirengti sėkmingam viešajam pirkimui – gerai atlikti “namų darbus”. Dalyviai buvo supažindinti su praktiniu užsakymo formavimu kataloge, atsižvelgiant į modulių skirtingą specifiką. CPO LT darbuotojai atkreipė PO dėmesį, kad įvykus pirkimui, labai svarbus tolesnis etapas yra sudarytos sutarties administravimas ir vykdymas, todėl detaliai pristatytos sutarčių nuostatos apie jų ir tiekėjų pareigas, atsakomybę bei galimybę naudoti poveikio priemonėmis, jei nesilaikoma sutarties įsipareigojimų.
Renginio dalyviai pateikė juos dominančių klausimų, į kuriuos gavo išsamius atsakymus. CPO LT darbuotojai pakvietė renginio dalyvius kilus neaiškumams naudojantis elektroniniu katalogu, formuojant užsakymus, susipažinti su vaizdo instrukcijomis, skelbiamomis elektroniniame kataloge, pirkimų aprašymais bei, esant poreikiui, konsultuotis individualiai elektroniniu paštu.
Siekiant grįžtamojo ryšio su katalogo naudotojais bei norint dar efektyviau organizuoti mokymus perkančiosioms organizacijoms, renginio dalyviai pakviesti jį įvertinti anoniminėje apklausoje. Jos rezultatai patvirtina, kad šį mokymo forma atliepia PO darbuotojų poreikius, gilinant viešųjų pirkimų procedūrų vykdymo žinias. Net 92,8 proc. respondentų nurodė, kad „ visa informacija buvo naudinga ir svarbi, o įgytas žinias galės pritaikyti praktikoje.” Absoliuti dauguma (98 proc.) renginio dalyvių jį įvertino puikiai ir labai gerai.
Tokius mokymus CPO LT vykdys ir ateityje, todėl kviečia viešojo sektoriaus ir savivaldybių perkančiąsias organizacijas kreiptis ir joms bus organizuoti seminarai, atsižvelgiant į jų poreikius.