CPO logotipas

Rumunijos centrinės perkančiosios organizacijos atstovai sėmėsi patirties iš CPO LT

Rumunijos CPO delegacijos vizitas

Pažintinio vizito metu vasario 26 – kovo 1 dienomis Rumunijos centrinės perkančiosios organizacijos (ONAC) atstovams buvo pristatyta CPO LT veikla, viešųjų pirkimų praktika bei „sėkmės istorijos“, padedančios siekti centralizavimui keliamų valstybės tikslų. 

Kelias dienas trukusio vizito apimtyje CPO LT darbo grupė dalinosi informacija, organizavo pristatymus bei klausimų-atsakymų sesijas tam, kad ONAC savo organizacijoje galėtų pritaikyti ekspertinę CPO LT patirtį bei ilgametę centralizavimo praktiką, kurią įstaiga įgyvendina nuo 2013 m. Susitikimuose taip pat dalyvavo ir naudingos informacijos svečiams suteikė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Viešųjų pirkimų tarnybos bei Aplinkos ministerijos atstovai.

Rumunijos centrinė perkančioji organizacija ONAC įkurta 2018 m. ir šiemet, kaip ir didžioji dalis šios šalies viešojo sektoriaus įstaigų, bus reorganizuojama, taip pat organizacija artimiausių kelerių metų perspektyvoje ketina keisti ir veikos finansavimo modelį. Siekdama kuo geriau prisitaikyti prie laukiančių pokyčių bei iššūkių, ONAC delegacija, kurią sudarė 5 nariai, domėjosi CPO LT struktūra ir darbų bei atsakomybių pasiskirstymu, personalo politika, centralizuotų pirkimų procedūrų įgyvendinimo procesu ir tolimesne evoliucija, kai CPO LT pavedama atlikti vis daugiau kitų organizacijų viešųjų pirkimų.

Be šių temų svečius taip pat domino darnieji pirkimai, sutaupymų apskaičiavimo metodika, viešųjų pirkimų skaitmenizavimas bei kitos viešųjų pirkimų temos.

„Mums labai svarbus tarpinstitucinis bendradarbiavimas ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu lygmeniu, kadangi esame Europos CPO tinklo nariai, palaikome aktyvų dialogą su Europos Komisija, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO), todėl atsakingai įvertinome šį vizitą bei siekėme maksimaliai suteikti naudingos informacijos. Kartu pajutome ir informacijos mainų naudą savo organizacijai – giminingos institucijos unikali patirtis ne tik leidžia pasimatuoti savo veiklos pasiekimus, bet ir atrasti erdvės bei naujų įkvėpimų ją tobulinant“, – po vizito kalbėjo Neringa Andrijauskienė, CPO LT direktorė.

„Šis vizitas mums buvo naudingas ypač dėl to, kad šiuo metu vyksta įstaigos reorganizacija, nustatome naujus tikslus ir pagrindinius veiklos rodiklius, komunikacijos strategiją. Be to, išgirdome apie tvarių pirkimų didinimo būdus, paslaugų portfelio tobulinimo strategijas. Pastebėjome ir tai, kad susiduriame su beveik tais pačiais iššūkiais, todėl ir toliau palaikysime informacijos mainus, ypač dėl centralizuoto pirkimo naudos apskaičiavimo metodikos bei ataskaitų pateikimo“, – sakė ONAC direktorė Michaela Dinca.

Šis vizitas koordinuotas ir įgyvendintas pagal TAIEX  TSP (Techninės Paramos Priemonę), administruojamą Europos Komisijos Struktūrinių reformų paramos generalinio direktorato (DG REFORM).

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: