2014 m. sausio 15 d. Europos Parlamentas priėmė dvi naujas viešųjų pirkimų direktyvas, kurių nuostatas per 2 metus ES šalys, tame tarpe ir Lietuva, turi perkelti į savo nacionalinę teisę ir atitinkamai pakeisti LR Viešųjų pirkimų įstatymą.
Ekspertų mugės konferencija „Viešųjų pirkimų aktualijos ir perspektyvos”, skirta viešųjų pirkimų politikai, teisinei bazei, viešųjų pirkimų vykdymo problemoms bei ateities raidai, įvyko birželio 12 d. Joje dalyvavo valstybės institucijų (Ūkio, Finansų, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų, Vilniaus savivaldybės, Centrinės projektų valdymo agentūros, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Viešųjų pirkimų tarnybos ) atsakingi darbuotojai; teisininkai (MAQS LAW FIRM, advokatų kontoros „Sviderskis, Kaminskienė ir partneriai“, Vilniaus ir Hull ( Didžioji Britanija) universitetų) praktikai ir mokslininkai.
Konferencijoje buvo perskaityti 8 pranešimai : „Ekonominis naudingumas vertinant pasiūlymus: kaip ir kokiu būdu perkančiajai organizacijai efektyviai nupirkti?“ (Dr. D.Soloveičikas), „ES viešųjų pirkimų reforma: strategija, politika ir prioritetai“ (Ch.Bovis JD, Dip Econ, MPhil), „Viešųjų pirkimų pasiūlymų nagrinėjimo problemos“ (G.Krasauskas), „Projekto E-sąskaita“ pristatymas“ (D.Seredokaitė), „Viešųjų pirkimų ginčų nagrinėjimo sistemos iššūkiai ir perspektyvos“ (M.Dičkus), „Viešoji ir privati partnerystė – koncesijos ir viešieji pirkimai“ (N.Pažūsienė), „Viešųjų pirkimų reforma: galimybės ir viltys“ (Dr. V.Jakštas).
CPO LT direktorius R.Černiauskas perskaitė pranešimą „Centralizuotų viešųjų pirkimų aktualijos“ , kuriame išryškino įstaigos paskirtį ir misiją šalies viešųjų pirkimų sistemoje, pateikė viešųjų pirkimų per CPO LT elektroninį katalogą organizavimo ir vykdymo analizę. R.Černiauskas ragino visas suinteresuotas struktūras teikti pasiūlymus elektroninio katalogo veikimui tobulinti. Konferencijos dalyviai diskusijos metu labai pozityviai įvertino CPO LT elektroninį katalogą, negailėjo jam pagyrų.
Konferencijoje dalyvavo ir CPO LT darbuotojai, kurie betarpiškai praktikoje realizuoja Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas, dažnai susiduria su kylančiomis problemomis dėl įstatyminės bazės ar kitų norminių aktų netobulumo. Konferencijoje skaityti pranešimai jiems buvo ypač svarbus, nes padės kasdieniame darbe, taip pat tinkamai pasirengti būsimiems viešųjų pirkimų pokyčiams, perkėlus ES direktyvos nuostatas į Lietuvos nacionalinę teisę.
Rolandas Černiauskas, Centrinės perkančiosios organizacijos Viešosios įstaigos CPO LT direktorius – „Centralizuotų viešųjų pirkimų aktualijos“.
Giedrius Krasauskas, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų skyriaus l. e. vedėjo pareigas – „Viešųjų pirkimų pasiūlymų nagrinėjimo problemos“.
Dr. Vaidotas Jakštas, advokatų kontoros „Sviderskis, Kaminskienė ir partneriai“ asocijuotas partneris, verslo ir viešojo sektoriaus konsultantas – „Viešųjų pirkimų reforma: galimybės ir viltys“.
Dr. Deividas Soloveičikas, MAQS LAW FIRM partneris, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto docentas – „Ekonominis naudingumas vertinant pasiūlymus: kaip ir kokiu būdu perkančiajai organizacijai efektyviai nupirkti?“.
Diskusijų temos:
1. Viešųjų pirkimų reforma: galimybės ir viltys.
2. Viešųjų pirkimų pasiūlymų vertinimas, skaidrumas bei kitos problemos.
Prie diskusijų prisijungs:
Aurelija Kriščiūnaitė, Ūkio ministerijos Įmonių teisės ir viešųjų pirkimų politikos departamento Viešųjų pirkimų politikos skyriaus vedėjo pavaduotoja.
Giedrius Būdvytis, LR STT Korupcijos prevencijos valdybos Antikorupcinio vertinimo skyriaus vyriausiasis specialistas.
Sigita Jurgelevičienė, Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus pavaduotoja.
Karolis Smaliukas, MAQS LAW FIRM.