CPO LT elektroniniame kataloge – atnaujintas medicinos prietaisų modulis

CPO LT, bendradarbiaudama su Sveikatos apsaugos ministerija, Valstybine ligonių kasa, pagal jų pateiktas specifikacijas, taikydama dinaminę pirkimų sistemą, įvykdė medicinos prietaisų pirkimą ir su 11 tiekėjų pasirašė preliminarias sutartis. Perkančiosioms organizacijoms siūlomos medicinos įrangos prekės: oksigenatoriai, dirbtiniai širdies vožtuvai, trachėjos ir stemplės stentai, intraokuliniai lęšiukai, tracheo-ezofaginiai kalbamieji protezai, ausies kilputės ir priedai. Iš viso 44  pirkimo objekto dalys.

CPO LT vykdomas centralizuotas medicinos priemonių pirkimas prisideda prie Nacionalinės kovos su korupcija programos įgyvendinimo. Visos pirkimo procedūros, laimėtojų atranka ir skelbimas vyksta elektroninėje erdvėje, yra automatizuotos, nedalyvaujant žmonėms, taigi korupciniai sandoriai ar rezultatų įtakojimas yra negalimi. Kita vertus, atnaujintame medicinos prietaisų modulyje, siekiant pritraukti kuo daugiau tiekėjų, ‚sulaužyti‘ monopolinį kai kurių gamintojų ir tiekėjų dominavimą rinkoje, pirkimas suskaidytas į dalis, kad kuo daugiau pardavėjų galėtų tiekti prekes, tuo pačiu konkuruoti savo siūloma kaina.

Gydymo įstaigoms atnaujintas medicinos prietaisų modulis taip pat yra labai didelis pagalbininkas ir efektyvi priemonė užtikrinanti nepertraukiamą reikalingos įrangos tiekimą. Iš to laimi ne tik pačios gydymo įstaigos, kurioms nebereikia vykdyti ilgai trunkančių viešųjų pirkimų procedūrų bei (kas dažnai pasitaiko) nagrinėti tiekėjų pretenzijas ar net bylinėtis  teismuose. Per CPO LT pirkimas užtrunka vos per kelias dienas, o įstaigos darbuotojai sprendžia visas problemas, susijusias su tiekėjų pretenzijomis.

Tačiau svarbiausia, kad tai padės geriau organizuoti gydymo procesą, bus užtikrintas nepertraukiamas būtinų medicinos priemonių tiekimas ligoninėms, poliklinikoms, taigi pacientams neteks laukti eilėse jiems reikalingos gydymo įrangos.

CPO LT

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: