CPO LT įvykdė išskirtinį Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos atnaujinimo darbų ir paslaugų pirkimą

Viešoji įstaiga CPO LT (toliau – CPO LT), kurios steigėja Lietuvos Respublikos ūkio ministerija, be įprastinių pirkimų CPO LT elektroniniam katalogui, vykdo ir išskirtinius viešuosius pirkimus pagelbėdama kitoms perkančiosioms  organizacijoms. Tokie pirkimai, kuomet reikia įsigyti sudėtingus, didelės vertės, išliekamosios Lietuvos visuomenei reikšmės objektų rangos darbus, vykdomi pagal įgaliojimą.

Vienas iš tokių objektų – 600 metų istoriją skaičiuojanti Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika (toliau – Kauno arkikatedra bazilika). Šis didingas objektas glaudžiai susipina su visos Lietuvos valstybingumo istorija. Architektūriniu atžvilgiu ši vieta yra viena seniausių ir gražiausių Lietuvoje.

Siekiant svarbiausius Lietuvos sakralinius objektus kompleksiškai pritaikyti viešiesiems turizmo ir piligrimų poreikiams, buvo sukurta Jono Pauliaus II piligrimų kelio kūrimo ir objektų pritaikymo piligrimų ir turizmo reikmėms programa, į kurios sąrašą įtraukta ir Kauno arkikatedra bazilika. Įgyvendinant minėtos programos tikslus imta planuoti kompleksinius Kauno arkikatedros bazilikos atnaujinimo darbus. Už projekto įgyvendinimą atsakinga VšĮ „Kauno arkikatedros projektai”, vertindama CPO LT patirtį ir kompetenciją viešųjų pirkimų srityje, įgaliojo CPO LT vykdyti pirkimą. Šio pirkimo objektas – Kauno arkikatedros bazilikos remonto ir restauravimo paslaugos, tvarkomieji paveldosaugos ir tvarkomieji statybos darbai, konservavimo projekto parengimo bei projekto vykdymo priežiūros paslaugos.

Kaip pažymėjo CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas, prašymas įvykdyti tokį pirkimą CPO LT buvo ne tik iššūkis, bet ir puikus įvertinimas – būtent mūsų kolektyvas buvo pasirinktas, patikint didžiulės vertės bei reikšmės visuomenei vertybes. Ramiau atsikvėpėme, kai pirkimo procedūros buvo įvykdytos. Dabar jau galime pasidžiaugti, kad CPO LT kvalifikuotas ir kompetentingas kolektyvas nuosekliai ir atsakingai atliko visas pirkimo procedūras.

Kauno arkikatedros bazilikos parapijos administratorius kunigas Evaldas Vitulskis CPO LT darbą, vykdant šį pirkimą ir rezultatus, įvertino puikiai. Taip pat pabrėžė, kad esant poreikiui ir ateityje naudosis CPO LT kompetencijomis.

Rangovas, kurio pasiūlymas buvo pripažintas laimėjusiu, per 3 metus atliks darbų už daugiau nei 8 mln. Eur (daugiau nei 28 mln. Lt), ir 2018 metais kauniečiai bei miesto svečiai galės džiaugtis atnaujinta Kauno arkikatedra bazilika bei jos aplinka.

CPO LT

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: