CPO LT – viešųjų pirkimų kompetencijos centras – skatina nuolatinį specialistų kompetencijų ugdymą, naujovių ir užsienio šalių gerosios praktikos perėmimą.
Kaip pažymi Neringa Andrijauskienė, CPO LT direktorė, „Viešųjų pirkimų specialistas savo darbe dažnai susiduria su skirtingais, kartais net prieštaraujančiais vienas kitam, reikalavimais ir tuo pačiu privalo nustatyti efektyviausias ir teisės aktus atitinkančias pirkimo sąlygas, orientuotas į efektyvų ir racionalų lėšų naudojimą, nepamirštant ir socialinių-politinių tikslų įgyvendinimo viešuosiuose pirkimuose. Todėl šiems specialistams būtinos labai plataus spektro teisės, ekonomikos, produktų ir rinkos analizės, techninės ir socialinių-politinių tikslų kompetencijos, kad sukurtų prasmingas viešųjų pirkimų strategijas. Įvertindami tai, mes skatiname ir sudarome sąlygas darbuotojams dalyvauti tarptautinėse mokymų programose, nes tai puiki platforma pristatyti Lietuvos viešųjų pirkimų politikos kryptis, CPO LT pasiekimus.“
Tuo tikslu, du CPO LT darbuotojai 2021 m. rugsėjį – 2022 m. gegužę mokėsi tarptautinėje Public Procurement Excellence programoje, inicijuojamoje ir finansuojamoje Europos Komisijos, kurios pagrindiniai vykdytojai buvo Austrijos centrinė perkančioji organizacija (Bundesbeschaffung GmbH (BBG)) ir Vienos ekonomikos ir verslo universitetas (Vienna University of Economics and Business).
Ši mokymo programa – unikali akademinių ir praktinių žinių visuma, suteikianti pažangiausias žinias, priemones ir metodus šiuolaikiniams viešiesiems pirkimams, tame tarpe ir šalių strateginiams tikslams juose įgyvendinti, pvz., mažojo ir vidutinio verslo įtraukimas į viešuosius pirkimus, tvarių, žaliųjų ir socialiai orientuotų viešųjų pirkimų vykdymas. Programos mokymo komanda – viešųjų pirkimų ekspertai iš BBG ir Vienos ekonomikos ir verslo universiteto bei kitų institucijų ir verslo sričių, turintys didžiulę praktinę bei akademinę patirtį.
Mokymose dalyvavo virš 30 viešųjų pirkimų specialistų iš 17 ne tik ES, bet ir kitų Europos šalių (Graikijos, Italijos, Portugalijos, Danijos, Estijos, Airijos, Albanijos, Suomijos, Kroatijos, Moldovos, Juodkalnijos, Kosovo, Rumunijos, Slovakijos, Čekijos, Ukrainos ir Lietuvos). Intensyvių studijų dalyviai išklausė platų viešųjų pirkimų kursą: 4 paskaitų blokus, apimančius aktualias viešųjų pirkimų temas (nuo strategijų, pirkimų planavimo ir vykdymo iki dalinimosi skirtingų šalių viešųjų pirkimų praktika, centrinių perkančiųjų organizacijų veiklos principais, gerąja projektų valdymo, žaliųjų ir inovatyvių pirkimų vykdymo patirtimi). Kiekvienas mokymų blokas truko dvi savaites, 3 nuotolinės sesijos ir baigiamoji sesija gyvai Vienoje. Be to, dalyviai papildomai gilino savo kompetencijas Agile leadership programoje, mėnesį laiko savarankiškai analizuodami šią metodiką bei atlikdami įvairias praktines užduotis.
Po 9,5 mėnesio mokymų CPO LT specialistai kartu su kolegomis iš Slovakijos ir Estijos parengė ir apgynė projektą “Centrinės viešųjų pirkimų organizacijos organizacinės ir veiklos struktūros modeliai” („Models of central procurement body’s organizational and operational structure“) ir gavo viešųjų pirkimų ekspertų sertifikatus. Tai pirmieji ES sertifikuoti viešųjų pirkimų ekspertai Lietuvos centrinėse perkančiosiose organizacijose. Tarptautiniuose mokymuose specialistų įgytos kompetencijos bei ES šalių gerosios praktikos taikymas veikloje padės CPO LT, kaip kompetencijų centrui, dar labiau atliepti jos klientų lūkesčiams ir poreikiams, teikiant viešųjų pirkimų paslaugas.
CPO LT numato ir kitų darbuotojų mokymąsi 2022/23 metų šioje tarptautinėje programoje.