CPO LT tiekėjams pristatė ir su jais aptarė elektroniniame katalogo Maisto produktų modulio daržovių ir vaisių prekių grupę

CPO LT elektroniniame kataloge dinaminėje pirkimų sistemoje (DPS)  veikiantis maisto produktų modulis yra pildomas naujomis prekių grupėmis. Artimiausiu metu perkančiosios organizacijos šalia duonos ir pyrago, pieno, mėsos ir jos  gaminių, kiaušinių, galės per elektroninį įrankį centralizuotai įsigyti daržovių ir vaisių.

Šių prekių techninei specifikacijai aptarti, taip pat pristatyti tiekėjams elektroninį katalogą ir jo privalumus, CPO LT iniciatyva buvo organizuotas susitikimas su tiekėjais, kuriame dalyvavo ir  Žemės ūkio ministerijos atstovė.

Dainius Navickas, CPO LT  Biuro ir veiklos aptarnavimo srities pirkimų skyriaus prekių pirkimų grupės vadovas, pristatė kartu su ekspertu parengtas daržovių ir vaisių  technines specifikacijas bei modulio sudarymo principus. Jis atkreipė dėmesį, kad tiekėjams DPS yra daug patogesnė ir lankstesnė sistema dalyvauti centralizuotuose viešuosiuose pirkimuose, nes jie gali per visą jo galiojimo laikotarpį (iki 2025-12-09) bet kuriuo metu tapti tiekėjais, taip pat jie turi pasirinkimo laisvę, dalyvauti ar ne, konkrečiame pirkime. Šios sąlygos turėtų būti patrauklios ne tik didmenininkams, bet ir šalies ūkininkams, norintiems tiesiogiai pardavinėti savo produkciją, diegiant maisto produktų  „trumpąją grandinę“.

Lietuvos daržovių augintojų asociacijos direktorė Zofija Cironkienė pritarė, kad centralizuotų viešųjų pirkimų vykdymas elektroniniame kataloge yra reikalingas, tačiau, jos nuomone,  sėkmingam rezultatui pasiekti reikia ne tik tiekėjų, bet ir perkančiųjų organizacijų pokyčių. Jos turėtų atsakingiau reikalauti produkcijos kokybę patvirtinančių dokumentų, nesistengti vienu pirkimų įsigyti visų reikalingų daržovių ar vaisių, nebijoti sudaryti kelias sutartis su skirtingais tiekėjais, taip užsitikrinant kokybiškų produktų tiekimą.

Susitikime dalyvavę daržovių augintojai pasiūlė suskirstyti modulyje daržovių ir vaisių technines specifikacijas, atsižvelgiant į  Lietuvos ūkių specializaciją, kad ūkininkai su savo produkcija galėtų dalyvauti skelbiamuose pirkimuose. Taip pat jie išsakė pageidavimą praplėsti kai kurių daržovių, pavyzdžiui, moliūgų, techninę specifikaciją tomis jų rūšimis, kurios auginamos Lietuvoje.

CPO LT  išanalizuos visus susitikime išsakytus pasiūlymus ir pageidavimus ir pagal galimybes į juos atsižvelgs, įtraukdama daržovių ir vaisių techninę specifikaciją į paskelbtą DPS.

 

 

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: