Daugiabučių renovacijos darbus jau galima įsigyti ir pagal ekonominio naudingumo kriterijų

CPO LT pakvietė Ūkio ir Aplinkos ministerijų, Būsto energijos taupymo agentūros (BETA), Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA), tiekėjų, daugiabučių namų bendrijų atstovus į elektroninio įrankio „Elektroninis pirkimų centras“ (EPC) (https://epc.cpo.lt/) naujų funkcionalumų pristatymą.

Nuo 2017 m. birželio 28 d., atsižvelgiant į daugiabučių namų bendrijų ir administratorių poreikius ir lūkesčius, per EPC bus sudaryta galimybė rangos darbus su projektavimu įsigyti vertinant ne tik tiekėjo pasiūlytą kainą, bet ir tokius dalykus kaip darbų atlikimo terminas, suteikiama papildoma garantija darbams, įmonėje dirbančių atestuotų statybos vadovų skaičius bei mokamas vidutinis mėnesinis atlyginimas. Pristatymo metu užsakovai ir tiekėjai buvo supažindinti su šių kriterijų praktiniu taikymu, įsigyjant rangos darbus su projektavimu.

Po pristatymo vykusioje diskusijoje dalyviai pateikė pasiūlymų dėl EPC tobulinimo ir tolimesnių plėtros krypčių. Atsižvelgiant į tiekėjų poreikį, iki 2017 m. birželio 28 d. EPC bus sudaryta galimybė tiekėjui atsiimti pasiūlymą iki laimėtojo nustatymo, be to, visų tiekėjų pasiūlymų kainos bus viešinamos. Taip pat, įvertinus daugiabučių namų bendrijų ir administratorių prašymą, iki 2017 m. liepos vidurio numatoma sukurti EPC funkcionalumą, leidžiantį įsigyti rangos darbus be projektavimo per EPC. Šis funkcionalumas labai svarbus daugiabučiams namams, kurie yra pasirengę techninius darbo projektus ir iki 2017 m. gruodžio 31 d. nori pasinaudoti valstybės parama daugiabučio namo atnaujinimui (modernizavimui).

EPC skirtas daugiabučių namų bendrijoms ir kitiems subjektams, kuriems netaikomos Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatos, paprasčiau ir efektyviau įsigyti daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) darbus su projektavimu.

Nuo 2017 m. vasario mėn. EPC užsiregistravo 16 užsakovų, 73 tiekėjai, įvyko 15 konkursų. Įsigytų rangos darbų su projektavimo paslaugomis vertė siekia daugiau nei 3,5 mln. Eur. Užsakovai, vykdydami rangos darbus su projektavimu, sutaupė beveik 1 mln. 68 tūkst. Eur., t.y. rangos darbus įsigijo 23 proc. mažesne kaina nei buvo numatytas maksimalus užsakymo biudžetas.

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: