Gydymo įstaigos vykdo konsoliduotus vaistų pirkimus CPO LT elektroniniame kataloge, siekdamos taupyti biudžeto lėšas

Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos iniciavo konsoliduotą vaistinių preparatų pirkimą ir pakvietė jame dalyvauti Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikas, Klaipėdos jūrininkų ligoninę bei Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę.

1
Pirkimas buvo paskelbtas 10-čiai vaistinių preparatų. Tiekėjai šešis vaistus pasiūlė mažesne kaina, nei gydymo įstaigų nurodytas maksimalus biudžetas, ir tai leido pastarosioms sutaupyti beveik 21 tūkst. eurų.
Tačiau keturių skelbtų vaistų pirkimas neįvyko. „Konsoliduoto pirkimo esmė yra ta, kad tiekėjai turi pasiūlyti vieną kainą visoms perkančiosioms organizacijoms ir ji turi būti ne didesnė, nei kiekviena jų yra nurodžiusi maksimaliame pirkimo biudžete. Kai tiekėjų siūloma kaina viršija perkančiųjų organizacijų nurodytą biudžetą, pirkimas neįvyksta.“- aiškina pirkimų vadovė Ingrida Palčiauskaitė.
Kaip akcentuoja CPO LT specialistė, ir perkančiosioms organizacijoms, ir tiekėjams konsoliduoti pirkimai yra pakankamai naujas dalykas, todėl bus parengta informacinė metodinė medžiaga, kurioje katalogo naudotojai ras paaiškinimus ir komentarus jiems rūpimais klausimais.

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: