Išskirtinis CPO LT dėmesys neįgaliųjų socialinėms įmonėms

Centrinė perkančioji organizacija viešoji įstaiga CPO LT, kurios savininko teisės priklauso Lietuvos Respublikos ūkio ministerijai (toliau CPO LT), skatina neįgaliųjų socialines įmones (toliau – socialinės įmonės) aktyviai dalyvauti viešuosiuose pirkimuose. CPO LT elektroninio katalogo tiekėjų sąrašą papildė socialinės įmonės. Nuo balandžio 2 d. katalogo paslaugų asortimentas išsiplės specializuoto ir paprasto skalbimo paslaugomis iš socialinių įmonių. Tai pirmoji galimybė Lietuvoje centralizuotai viešojo pirkimo būdu paslaugas įsigyti vien tik iš socialinių įmonių.

CPO LT, sudarydama galimybę socialinėms įmonėms dalyvauti centralizuotuose viešuosiuose pirkimuose, skatina socialiai pažeidžiamų asmenų socialinę integraciją bei socialinės atskirties mažinimą šalyje. Lietuvoje veikia 65 socialinės įmonės. Pasak direktoriaus Rolando Černiausko, vienas iš CPO LT tikslų yra skatinti šias įmones dalyvauti centralizuotuose viešuosiuose pirkimuose, sudaryti sąlygas didesniam socialinių įmonių skaičiui tapti elektroninio katalogo tiekėjais bei efektyviai prisidėti prie socialiai pažeidžiamų asmenų integracijos į darbo rinką.

Centralizuotos specializuoto ir paprasto skalbimo paslaugos iš socialinių įmonių tik pirmasis žingsnis pirkimų iš socialinių įmonių link. Ateityje CPO LT analizuos galimybę plėsti paslaugų iš socialinių įmonių asortimentą ir suteiks daugiau galimybių įsigyti socialinių įmonių siūlomų paslaugų bei prekių.

CPO LT

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: