Kad žiema neužkluptų netikėtai: jau galima centralizuotai įsigyti druską keliams barstyti

Artėjant šaltajam sezonui viena iš opiausių temų − kaip jam tinkamai pasiruošti, kad miestų gatvės, regioniniai ir magistraliniai keliai netaptų čiuožyklomis užklupus pirmosioms šalnoms. Centrinė perkančioji organizacija CPO LT, spręsdama šią aktualią problemą, centralizavo kelių priežiūrai reikalingų priemonių įsigijimą, kad įstaigos, atsakingos už kelių priežiūrą, laiku jomis apsirūpintų. Šiuo moduliu taip pat užtikrinama, kad į Lietuvą nepatektų šalių-agresorių prekės.

Poreikis sukurti centralizuotų viešųjų pirkimų modulį pramoninei druskai įsigyti, pirmiausia, kilo sprendžiant baltarusiškos druskos importo į Lietuvą draudimo klausimą.

Druska iš Europos ir Afrikos

Centralizuotus viešuosius pirkimus nacionaliniu mastu vykdanti CPO LT, reaguodama į šalių-agresorių veiksmus Ukrainoje, ėmė raginti tiekėjus eliminuoti iš savo teikiamų prekių sąrašų prekes, kurių kilmės šalys yra Rusija ar Baltarusija. Šiuo metu šio konkretaus druskos modulio tiekėjų produktų kilmė yra tikrinama taip garantuojant, kad baltarusiška ar rusiška druska į Lietuvos rinką nepatektų. Centralizuotai jau galima įsigyti trijų rūšių pramoninę druską: natrio chloridą, kalcio chloridą ir magnio chloridą. Modulyje prisiregistravę tiekėjai druską importuoja iš kitų Europos valstybių bei Afrikos: natrio chloridą – iš Maroko, Egipto, Vokietijos, kalcio chloridą – iš Lenkijos, magnio chloridą – iš Vokietijos. Savivaldybės ir joms pavaldžios už kelių priežiūrą atsakingos įstaigos, pirkdamos druską centralizuotai, nebeturės vykdyti pirkimo procedūrų, tikrinti tiekėjo pašalinimo pagrindų, kvalifikacinių reikalavimų ar prekių kilmės – perkant centralizuotai per el. katalogą mažėja administracinė našta tiek užsakovams, tiek tiekėjams.

Pagal poreikį, nepriklausomai nuo sezono

CPO LT elektroniniame kataloge jau užsiregistravo 5 tikėjai, kurie aktyviai kelia savo prekių aprašymus, iš jų savo prekes modulyje jau užregistravo dvi pagrindinės Lietuvos rinkoje druską kelių priežiūrai tiekiančios įmonės – UAB „Keluva“ ir UAB „Lit Baltic Trade“. Už kelių priežiūrą atsakingos įmonės druską galės įsigyti pagal poreikį nepriklausomai nuo sezono, pasirinkti prekių pristatymo terminą nuo 1 iki 12 mėn. bei išpirkti nuo pusės iki visos sutarties vertės taikant mažiausios kainos kriterijų. Tiekėjai varžysis dėl kiekvienos prekės atskirai, net jei užsakovas pageidaus įsigyti trijų tipų druskas ir formuos vieną užsakymą – dėl kiekvienos prekės tiekimo laimės tie tiekėjai, kurie pasiūlys mažiausią kainą. Sutartis bus sudaroma vos per kelias dienas, taip užtikrinant prekės įsigijimą reikiamu metu.

Daugiau informacijos apie šį modulį: Priemonės kelio dangos priežiūrai su pristatymu | Centrinė perkančioji organizacija – CPO

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: