Kaip CPO LT padeda perkančiosioms organizacijoms užsitikrinti tvarumo sprendimus – Delfi Rytas reportaže

Elektrinėmis ar saulės moduliais suskubo apsirūpinti ne tik mokyklos ar komunalinio sektoriaus įmonės: kaip sutaupyti išlaidų elektrai aktualu visam viešajam sektoriui – nuo mokyklų iki ligoninių. Kokią elektrinę įsigyti, kaip tai padaryti efektyviai reikia specifinių žinių, tad įstaigos į pagalbą telkiasi nacionalinę perkančiąją organizaciją CPO LT. Kaip CPO LT gali padėti užsitikrinti tvarumo sprendimus – Delfi Rytas laidoje.

CPO LT jau dešimtmetį atlieka centralizuotų viešųjų pirkimų funkciją ir savo veiklą plečia atsižvelgdama į perkančiųjų organizacijų poreikius bei tendencijas. Organizacijos direktorė Neringa Andrijauskienė sako, kad efektyvūs energetikos sprendimai – viena iš CPO LT veiklos krypčių:

„Labai rūpinamės, kad elektoriniame kataloge būtų kuo platesnis asortimentas kompleksinių energijos taupymo sprendimų ir į tvarumą bei aplinkos apsaugą orientuotų pirkimų. Be saulės elektrinių elektroniniame kataloge turime ir elektromobilius, elektros kaupiklius, kurie padeda perteklinę elektros energiją kaupti ir naudoti esant poreikiui. Be elektromobilių taip pat turime ir elektromobilių įkrovimo stoteles ir toliau vystom bei plėtojam naujas idėjas, kaip galėtume prisidėti prie tvarių, draugiškų aplinkai pirkimų vystymo“.

Pasak įstaigos vadovės, saulės parkus ar saulės elektrines įsigyti gali visos šalies perkančiosios organizacijos ar perkančiųjų subjektų statusą turinčios šalies įstaigos, bendrovės, t. y. tos, kurios savo esme arba dalimi veiklos užtikrina viešąsias paslaugas: kultūros, gydymo, švietimo, komunalinio sektoriaus ir kt. Tai jos gali padaryti CPO LT el. kataloge. Pirkėjai gali įsigyti saulės elektrinę montuojamą ant objekto arba iš nutolusių saulės parkų. Kataloge yra per 90 skirtingų prekių, paslaugų ir darbų kategorijų, kurias galima įsigyti labai paprastai, vos kelių mygtukų paspaudimu.

Plačiau apie galimybes perkančiosioms organizacijoms – reportaže (žr. nuo 32:20 min.): Delfi rytas. Įveikta trečdalis Camino Lituano kelio: kaip sekasi pėstute įveikti visą Lietuvą? – DELFI TV

Visas CPO LT el. katalogo asortimentas: katalogas.cpo.lt – Katalogas

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: