Kėdainių rajono ugdymo įstaigų atstovai domėjosi maitinimo paslaugų pirkimais per CPO LT el. katalogą

CPO LT, Dainius Navickas, pristatymas

Spalio 10 d. Kėdainių savivaldybės iniciatyva CPO LT specialistai pristatė galimybes įsigyti ugdymo įstaigų maitinimo paslaugas per CPO LT elektroninį katalogą. Susitikimo metu CPO LT atstovai atkreipė perkančiųjų organizacijų dėmesį į svarbiausius užsakymo formavimo bei sutarčių vykdymo aspektus ir pasidalijo jau įvykusių pirkimų praktika.

Per CPO LT elektroninį katalogą ugdymo įstaigos gali įsigyti maitinimo paslaugą nuo 2022 m. vasaros. Lietuvoje yra 915 ugdymo įstaigos, kurios moksleivių maitinimą organizuoja skirtingai: daugiau nei trečdalis maitinimą organizuoja savarankiškai įsigydamos maisto produktus, samdydamos personalą bei investuodamos į įrangą, kitos jau turi sudariusios ilgalaikes, iki 3-ejų metų sutartis su tiekėjais. Iš likusiųjų, kurios pernai ir šiemet turėjo poreikį organizuoti maitinimą vienu ar kitu būdu, 78 sudarė sutartis su tiekėjais per CPO LT el. katalogą.

Į susitikimą buvo pakviesti Kėdainių rajono ugdymo įstaigų vadovai, kuriems ypač aktuali moksleivių maitinimo paslauga arba kurie svarsto, kokią maitinimo formą įgyvendinti efektyviau. Savivaldybės atstovai atkreipė dėmesį, kad ugdymo įstaigos Kėdainių mieste ir rajone skiriasi savo dydžiu ir atstumu nuo rajono centro, todėl domėjosi, ar tai gali turėti įtakos suinteresuotų tiekėjų skaičiui dėl skirtingų paslaugų teikimo sąnaudų, taip pat domėjosi, kokie dažniausi pasitaiko ugdymo įstaigų nusiskundimai dėl netinkamai vykdomų maitinimo paslaugų teikimo sutarčių  ir koks yra CPO LT vaidmuo esant problemoms tarp tiekėjo ir perkančiosios organizacijos.

Susirinkusieji prašė detaliau paaiškinti tokius pasiūlymų kokybinio vertinimo kriterijus kaip „Mišrus aptarnavimas“ ir „Savitarna“. CPO LT specialistai atsakė į visus iškilusius klausimus ir priminė tvarką, kaip gauti prisijungimus prie CPO LT el. katalogo ir tapti vartotoju bei formuoti užsakymus. 

„Didžiausias akcentas susitikimo metu skirtas būtent sutarčių vykdymui. Pastebime, kad dėl netinkamo sutarčių vykdymo kyla nesusipratimų tarp perkančiųjų organizacijų ir tiekėjų, pasigendama ir verslo etikos prisiimti bei tinkamai vykdyti tuos įsipareigojimus, kurie jiems buvo žinomi teikiant pasiūlymus pirkimuose. Savo ruožtu ieškome bei tarpinstituciniu lygmeniu siūlome sprendimo būdų, kaip būtų galima užtikrinti, kad įsigijus ugdymo įstaigų maitinimo paslaugą per CPO LT el. katalogą, atidžiau būtų kontroliuojamas sutarčių vykdymo procesas“, − po susitikimo reziumavo Dainius Navickas, CPO LT Biuro ir veiklos aptarnavimo skyriaus vadovas.

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: