Konsoliduotųjų pirkimų dėka gydymo įstaigos pernai išleido 130 tūkstančių eurų mažiau

Remiantis Sveikatos apsaugos ministerijos  (toliau SAM) duomenimis, šalies gydymo įstaigos pernai pirkdamos vaistus, kanceliarines prekes, kompiuterius bei kitus pirkinius per CPO LT katalogą sutaupė 20 proc. pirkimams skirtos sumos. Tai yra, išleido beveik 130 tūkst. eurų mažiau. Atskiros įstaigos konsoliduotųjų pirkimų dėka prekes įsigijo iki 70 proc. pigiau.

Praėjusiais metais įvyko konsoliduotųjų pirkimų proveržis: 2017 metais gydymo įstaigos įvykdė tik 3 šiuos pirkimus, o pernai – 27. „Tai išties reikšmingas rezultatas, kuris, tikimasi įgis pagreitį ir padės racionaliau naudoti įstaigoms skirtas lėšas. Ne tik dėl to, kad tai patogu ir racionalu. Konsoliduotųjų pirkimų skaičius turėtų augti ir dėl to, kad tai vienas iš gydymo įstaigų vadovų veiklos vertinimo rodiklių“, – teigia SAM.

Gydymo įstaigos dažniausiai jungiasi konsoliduotiesiems pirkimams įsigydamos kanceliarines prekes, biuro įrangą bei vaistus. Praėjusiais metais daugiausia – trečdalis lėšų, sutaupyta perkant kompiuterius ir kitą biuro įrangą, mažiau nei planuota kainavo kanceliarinės prekės ir vaistai.

Didžiausios ekonomijos pavyko pasiekti Raseinių pirminės sveikatos priežiūros centrui – jų pirktų prekių kaina dėl konsoliduotųjų pirkimų sumažėjo daugiau nei 70 proc..

Praeitų metų pabaigoje CPO LT asortimentą padidino sauskelnėmis ir įvairiais asmens higienos gaminiais.  Kviečiame sveikatos priežiūros, gydymo, globos įstaigas šias prekes įsigyti per CPO katalogą. Visas siūlomas prekes ir detalesnę informacija rasite paspaudę čia.

 

Publikacijoje panaudotas SAM Spaudos tarnybos pranešimas

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: