Mokymai naujiems katalogo naudotojams – galimybė įgyti kompetencijų naudotis CPO LT elektroniniu katalogu

CPO LT elektroniniame kataloge kiekvieną savaitę registruojasi 3- 7 naujos perkančiosios organizacijos bei keliolika naujų katologo naudotojų, kurie vykdo pirkimus savo organizacijai šioje centralizuotų viešųjų pirkimų platformoje.
„Kaip rodo apklausos, tik 30 proc. perkančiųjų organizacijų darbuotojų ši veikla yra pagrindinė, o likusiems 70 proc. – papildomos pareigos. Formuodami užsakymų krepšelius, dažnu atveju, jie susiduria su rimtais iššūkiais nurodydami pirkimo kainą, pasirinkdami pirkimo būdą, sutarties vykdymo sąlygas ir kt. O juk nuo to priklauso viešojo pirkimo sėkmė.“,- sako Kristina Gaižutienė, CPO LT metodologijos ir mokymų skyriaus vadovė.
Siekiant kuo greičiau viešųjų pirkimų vykdytojams suteikti visą būtiną informaciją, gilinti jų kompetencijas naudotis elektroniniu katalogu, kiekvieną ketvirtį CPO LT organizuoja mokymus naujiems katalogo naudotojams. Dėl labai didelio užsiregistravusių dalyvių skaičiaus II-ąjį šių metų ketvirtį, mokymai buvo organizuoti net 2 dienas. Mokymo programa buvo parengta atsižvelgiant į iš anksto pateiktus klausimus, pageidavimus.
Didžiausias dėmesys seminaro metu buvo sutelktas į praktinį naudojimąsi elektroniniu katalogu, pasiruošimą viešųjų pirkimų vykdymui, rinkos analizę ir pan. Renginio dalyviai kartu su I.Jankūniene, CPO LT metodologijos ir mokymų skyriaus eksperte turėjo galimybę suformuoti pirkimų krepšelį, išsiaiškinti jiems rūpimus klausimus susijusius su viešųjų pirkimų vykdymu elektroninėje platformoje.
Seminaro dalyviams labai aktualus buvo ir sutarčių sudarymo bei jų administravimo klausimas. K.Gaižutienė pristatė pirkimo sutartis, jose numatytas perkančiosioms organizacijoms ir tiekėjams teises ir pareigas, pakomentavo, kaip būtina atlikti prekių priėmimo procedūrą, kaip praktikoje naudotis sutartyje numatytomis finansinėmis ir kitomis sankcijomis, jei tiekėjai nesilaiko sutartinių įsipareigojimų.
Seminaro pabaigoje dalyviai užpildė anketą, kurioje vertindami renginį nurodė, kad „visa informacija buvo svarbi ir naudinga“ ( 74 proc. respondentų) ir „įgytas žinias galės pritaikyti praktikoje“ (26 proc. respondentų). Net 74 proc. apklaustųjų pažymėjo, kad jų kompetencijų didinimui ši nuotolinio mokymo, naudojant vaizdo medžiagą, forma yra labiausiai priimtina ir naudinga.

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: