Perkančiųjų organizacijų apklausa dėl spausdintuvų ir daugiafunkcinių įrenginių asortimento CPO LT elektroniniame kataloge

CPO LT elektroniniame kataloge spausdintuvų ir daugiafunkcinių įrenginių modulis veikia nuo 2014 metų III ketvirčio. Per šį laikotarpį jame įvyko 1855 pirkimai už daugiau kaip 2 mln. 239 tūkst. eurų.
Siekdama išsiaiškinti perkančiųjų organizacijų paklausą spausdintuvams ir daugiafunkciniams įrenginiams, šio segmento prekių centralizuotų viešųjų pirkimų vykdymo vertinimą bei kokybiškai atnaujinti modulį, CPO LT 2017 metų balandžio – gegužės mėn. atliko jų apklausą.
Perkančiosios organizacijos, deja, apklausose dalyvauja gana pasyviai, todėl ne visada galima gauti daugumos nuomonę atspindinčią informaciją. Apklausos anketos išsiųstos 140 respondentų, bet atsakymus pateikė vos daugiau nei penktadalis (21,43 proc.) apklaustųjų.


Apklausos rezultatai atskleidė, kad trečdalis apklaustųjų (33,33 proc.) numato per artimiausius vienerius–dvejus metus pirkti nuo vieno iki dvidešimties spausdintuvų bei daugiafunkcinių įrenginių. Tai patvirtina modulio paklausą ir būtinybę jį nuolat atnaujinti, įtraukiant rinkoje pasirodžiusių naujausių produktų specifikacijas.
Perkančiosios organizacijos nurodė šias pagrindines priežastis, kodėl spausdintuvus ir/ar daugiafunkcinius įrenginius įsigijo savarankiškai (1 pav.), o ne per CPO LT elektroninį katalogą:
– siūlomų prekių specifikacijos netenkina perkančiųjų organizacijų poreikių;
– galiojančios sutartys su tiekėjais pagal anksčiau įvykdytus viešuosius pirkimus;
– per elektroninį katalogą įsigydami prekes negali pasirinkti konkretaus gamintojo;
– netenkina siūlomų prekių kokybė.

pav01

1 pav.
Apibendrinus apklausos rezultatus paaiškėjo, kad absoliuti dauguma (86,96 proc.) pirkimų CPO LT elektroniniame kataloge įvyksta pirmu skelbimu. Dėl perkančiųjų organizacijų nurodytos itin mažos kainos tiekėjai nepateikia pasiūlymų 13,06 proc. pirkimų. Pirkėjams pakoregavus siūlomą kainą ir antrą kartą paskelbus pirkimą, dažniausiai jis įvyksta (2 pav.).

pav02

2 pav.
Perkančiųjų organizacijų apklausos rezultatai patvirtino pirkimų vykdymo efektyvumą per CPO LT elektroninį katalogą:
– 30 proc. respondentų sutaupė nuo 5 iki 30 proc. savo numatytos pirkimo sumos;
– 47 proc. – įsigijo prekes už numatytą sumą;
– 23 proc. – atsakymo nepateikė (3 pav.).

pav03

3pav.
Nors didžioji dalis apklaustų respondentų spausdintuvus ir daugiafunkcinius įrenginius perka per CPO LT elektroninį katalogą ir apklausos rezultatai patvirtina šių pirkimų vykdymo efektyvumą, CPO LT išlieka aktualu sužinoti ir įvertinti perkančiųjų organizacijų poreikius ir lūkesčius. Atnaujintas spausdintuvų ir daugiafunkcinių įrenginių prekių modulis, kuriame bus atsižvelgta ir į perkančiųjų organizacijų išsakytus siūlymus ir pageidavimus, turėtų pradėti veikti 2018 m. pirmąjį ketvirtį.

Sužinokite pirmieji

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: