Perkančiųjų organizacijų dėmesiui: Žalieji pirkimai per CPO LT elektroninį katalogą

CPO LT atkreipia dėmesį, kad, įgyvendinant Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo nuostatas, perkančiosios organizacijos ir perkantieji subjektai, atlikdami prekių, paslaugų ir darbų pirkimus, kuriems nustatyti aplinkos apsaugos kriterijai, turi taikyti šiuos kriterijus, skaičiuojant pagal skaičių ir pagal vertę, ne mažiau kaip 50 proc. per 2020 m.
CPO LT elektroniniame kataloge, siekiant padėti perkančiosioms organizacijoms ir perkantiesiems subjektams paprastai ir greitai įsigyti prekes, paslaugas ir darbus, kuriems nustatyti aplinkos apsaugos kriterijai, nuolat plečia žaliųjų techninių specifikacijų skaičių.

Moduliuose, kuriuose yra paprastųjų ir žaliųjų prekių ir paslaugų specifikacijų, net 99 proc. pirkimų vertės sudaro žalieji pirkimai. Iš viso 2020 m. I pusmetį per CPO LT elektroninį katalogą žaliųjų prekių ir paslaugų jau įsigyta už 18,0 mln. Eur.

Daugiausia žaliųjų pirkimų (beveik 53 proc. nuo bendro jų skaičiaus) įvyko Biuro reikmenų modulyje. Per pirmąjį metų pusmetį beveik 1,3 tūkst. pirkimų, kurių bendra vertė – 2,0 mln. Eur. Žaliąsias prekes įsigijo 845 perkančiosios organizacijos, t. y. beveik 64 proc. visų įstaigų, vykdžiusių šiuos pirkimus 2020 m. I pusm. CPO LT el. kataloge.

Vertinant žaliuosius pirkimus pagal užsakymų vertę, daugiausia jų įvyko Valymo paslaugų (įskaitant ir Valymo paslaugų iš socialinių įmonių) modulyje: čia 84 perkančiosios organizacijos įsigijo paslaugų net už 8,4 mln. Eur. Taip pat, nemažai pirkimų įvyko Kompiuterinės ir biuro įrangos modulyje – čia žaliųjų pirkimų vertė buvo – 6,8 mln. Eur.
Atsižvelgdami į tai, siūlome perkančiosioms organizacijoms teikti prioritetą žalioms techninėms specifikacijoms, įsigyjant šias prekes ir paslaugas:
Elektros prekės (elektros lemputės)
Biuro popierius (visos specifikacijos)
Buities prekės (yra žalių prekių)
Higieninis popierius (visos specifikacijos, išskyrus dozatorius)
Kanceliarinės prekės (yra žalių prekių)
Valymo paslaugos iš socialinių įmonių (aplinkos apsaugos kriterijai nustatyti valymo priemonėms ir įrangai)
Valymo paslaugos (aplinkos apsaugos kriterijai nustatyti valymo priemonėms ir įrangai)
Kompiuterinė ir biuro įranga (stacionarūs kompiuteriai; nešiojami kompiuteriai; planšetiniai kompiuteriai; monitoriai)
Kompiuterinės įrangos nuoma (visos specifikacijos)
Mobilieji telefonai (visos specifikacijos)
Spausdinimo įrangos nuoma ir aptarnavimas (visos specifikacijos)
Baldai (visos specifikacijos)

Maisto produktai (yra žalių prekių).

Kilus klausimų, skambinti modulių konsultantams. Kontaktai nurodyti CPO elektroninio katalogo https://2007.cpo.lt/ skilties „Katalogas“ lange.

Kviečiame vykdyti žaliuosius pirkimus ir prisidėti prie gamtos išteklių tausojimo ir švaresnės bei gražesnės aplinkos kūrimo mums ir ateities kartoms.

 

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: