Šiaulių miesto gydymo įstaigos įvykdė vienkartinių medicinos priemonių pirkimą – sutaupė net 38 proc. lėšų

 

CPO LT administruojamame elektroniniame kataloge sudarytos galimybės Perkančiosioms organizacijoms ne tik vykdyti reikalingų prekių, paslaugų ar darbų pirkimus, bet ir juos atlikti efektyviau, racionaliai naudojant tam numatytas lėšas. Pirkimų konsolidavimas,  kai kelios ar net keliolika perkančiųjų organizacijų apsijungia pirkdamos vienodas prekes, yra efektyvi priemonė, siekiant geriausio viešųjų pirkimų rezultato.

Gydymo, slaugos įstaigų Perkančiosios organizacijos kasmet vis aktyviau naudojasi šia galimybe ir gauna puikius rezultatus. Ką tik įvyko centralizuotas vienkartinių medicinos priemonių pirkimas, kurį įvykdė Šiaulių miesto Dainų PSPC, Šiaulių reabilitacijos centras, ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centras ir Šiaulių centro poliklinika. Buvo perkamos COVID- 19 pandemijos metu ypač reikalingos ir paklausios medicinos priemonės: respiratoriai, medicininės veido kaukės, medicininės kepurės ir vienkartiniai antbačiai (bachilai).

Perkančiosios organizacijos patenkintos pirkimo rezultatais. Antai, respiratoriams įsigyti jos numatė  23 400 €, o tiekėjai pasiūlė už 15 912€. Dar daugiau buvo sutaupyta perkant medicinines kaukes – planuoti 30666 €, o nupirkta už 17512€. Iš viso šiame konsoliduotame  pirkime keturios gydymo įstaigos sutaupė 21674€ arba  38, 84 proc. planuotų pirkimo lėšų.

CPO LT, kviesdama Perkančiąsias  organizacijas aktyviau naudotis konsoliduotais pirkimais, sukūrė elektroniniame kataloge skelbimų lentą (https://2007.cpo.lt/component/option,com_consolidate/Itemid,136/), kurioje jos gali viena kitą  informuoti apie ketinimą vykdyti konsoliduotą pirkimą ir prisijungti prie jo, jei reikia tu pačių prekių. CPO LT katalogo naudotojai raginami kuo aktyviau jungtis į bendrus vienos specifikacijos prekių, paslaugų ar darbų pirkimus ir, veikiant masto ekonomijai, pirkti racionaliai ir taupiai.

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: