Startavo saulės elektrinių įrengiamų ant pastatų ar žemės sklypų rangos darbų modulis

Šių metų vasarą CPO LT elektroninis katalogas buvo papildytas nutolusių saulės  elektrinių iš saulės parkų pirkimo moduliu, o nuo šiol Perkančiosios organizacijos jau gali teikti užsakymus ir saulės elektrinių įrengiamų ant perkančiųjų organizacijų pastatų ar žemės sklypų rangos darbams.

Pirkimo procedūros per CPO LT katalogą greitos ir standartizuotos, perkančiosioms organizacijoms jau įprastos įsigyjant ir kitas prekes bei paslaugas. Tam nereikės skirti tiek daug dėmesio ir laiko aiškinantis ir gilinantis į saulės elektrinių techninius, teisinius, pasiūlymų vertinimo ar kitus su pirkimo objektu susijusius niuansus,  kaip pirkimus atliekant savarankiškai. Pakaks tik susipažinti su parengtomis techninėmis specifikacijomis, vertinimo tvarka ir sutarties nuostatomis.

Startavęs saulės elektrinių iš saulės parkų modulis jau turi ir pirmuosius rezultatus. Pirmąjį pirkimą naudojantis katalogu atliko ir sutartį su rangovu pasirašė biudžetinė įstaiga specialieji socialinės globos namai „Tremtinių namai”. Įgyvendindama Klimato kaitos programos lėšomis finansuojamą projektą, perkančioji organizacija įsigijo 83 kW galios saulės elektrinę iš saulės parko. Tikimasi, kad  įsigyta elektrinės dalis kasmet pagamins daugiau kaip 86 tūkst. kWh elektros energijos ir patenkins didžiąją dalį globos namų energijos poreikio bei taupys įstaigos lėšas.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad nutolusių saulės elektrinių iš saulės parkų ir saulės elektrinių įrengiamų ant pastatų/žemės sklypų pirkimo moduliai CPO LT elektroniniame kataloge sukurti bendradarbiaujant su Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), todėl pirkimo procedūros, įvykdytos per CPO LT elektroninį katalogą, APVA nebus tikrinamos, todėl perkančiosios organizacijos gali tikėtis greitesnių projekto įgyvendinimo įvertinimo procedūrų.

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: