126 perkančiosios organizacijos konsoliduotame pirkime racionaliai įsigijo vienkartines veido kaukes

Pandemijos sąlygomis vis didėjant vienkartinių veido kaukių poreikiui, CPO LT nuolat skelbia jų konsoliduotus pirkimus sveikatos priežiūros perkančiosioms organizacijoms. Tačiau kitos perkančiosios organizacijos negali jungtis prie šių pirkimų, kadangi joms už šias prekes yra taikomas skirtingas nei gydymo įstaigoms, turinčioms sutartis su Ligonių kasomis, PVM mokestis.
CPO LT,matydama , kad viešojo sektoriaus ir savivaldybių institucijų perkančiųjų organizacijų poreikis šiai prekei taip pat yra labai didelis, paskelbė jų konsoliduotąjį viešąjį pirkimą ne sveikatos priežiūros pekančiosioms organizacijoms. Jos buvo kviečiamos neskelbti centralizuoto viešojo pirkimo kiekviena atskirai, o, pateikusios savo poreikį, jungtis į vieną konsoliduotą pirkimą.
Vienkartinių veido kaukių viešasis pirkimas CPO LT elektroniniame kataloge buvo skelbiamas šiomis sąlygomis: Vnt. kaina – 0,06 eur be PVM, konkurso trukmė -8 d. d., įsipareigojimas nupirkti 100 proc. prekių kieko, pristatymo terminas – 5 d. d. Jos tenkino net 126 perkančiąsias organizacijas, kurios pateikė tik savo perkamus kiekius, o visas pirkimo procedūras už jas atliko pirkimo iniciatariaus – CPO LT– darbuotojai.
Šis didelės apimties (2 mln.486 tūkst.790 vnt.) vienkartinių veido kaukių pirkimas sudomino tiekėjus, jame varžėsi net 8 verslo įmonės. Aštri konkurencija teigiamai įtakojo siūlomą kainą už prekės vienetą. Šį pirkimą laimėjo tiekėjas, pasiūlęs 0,0239 eur už vnt., t.y. 39.83 proc. pigiau, nei pirkėjai deklaravo sutinkantys mokėti už prekę. Šiame pirkime ryškiai pastebimas masto ekonomijos efektas. Perkančiosios organizacijos pirko labai skirtingus kiekius vienkartinių veido kaukių: nuo 150 tukst. Iki 200 vnt. Laimėjo ir vienos, ir kitos. Jei būtų pirkusios kiekviena atskirai, didelė tikimybė, kad tokių palankių kainų pasiūlymo tiekėjai nepateiktų, o 200 vnt. pirkimas, kaip labai mažas savo verte ir kiekiu, ko gero, visai neįvyktų. Iš viso perkančiosios organizacijos sutaupė 89 151 eurų be PVM.
Su kiekviena perkančiąja organizacija tiekėjas sudarė atskirą pirkimo sutartį.
CPO LT nuolat skelbia konsoliduotus pirkimus ne tik vienkartinėms veido kaukėms, bet ir kitoms elektroninio katalogo prekėms. Perkančiosios organizacijos kviečiamos sekti informaciją ir jungtis į konsoliduotus pirkimus,jei jie tenkina jų poreikius.

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: