131 perkančioji organizacija medicinines vienkartines veido kaukes pirko kartu – sutaupė 67 proc. numatytų lėšų

CPO LT inciatyva elektroniniame kataloge įvyko konsoliduotas daugiau nei 2 mln. veido kaukių pirkimas, į kurį apsijungė net 131 perkančioji organizacija.
Plečiantis COVID -19 pandemijai medicininės veido kaukės ir toliau išlieka aktualiausia preke ne tik medicinos įstaigoms, bet ir kitoms perkančiosioms organizacijoms. “Matydami kasdien augantį šių prekių užsakymų skelbimą CPO LT elektroniniame kataloge, inicijavome naują konsoliduotąjį pirkimą, į kurį kvietėme ne tik sveikatos ir socialinės priežiūros įstaigų, bet ir viešojo sektoriaus, savivaldybių perkančiąsias organizacijas. Pasiektas rezultatas kalba pats už save” – sako CPO LT direktorius Darius Vedrickas.
Konsoliduoto pirkimo iniciatorius – CPO LT – paskelbė pirkimo salygas: kainą (0,11 eur už vienetą), konkurso trukmę (8 d.d.), išpirkimo kiekį (100 proc.), pristatymo terminą (5 d.d.). Šios sąlygos buvo priimtinos absoliučiai daugumai perkančiųjų organizacijų, norinčių įsigyti vienkartines veido kaukes. Todėl į pirkimą apsijungė valstybės ir savivaldybių viešojo sektoriaus perkančiosios organizacijos. Jų poreikis prekei buvo labai įvairus – nuo keletos šimtų iki kelių dešimčių tūkstančių vienkartinių veido kaukių. Šį poreikį apjungus į vieną pirkimą suformuotas prekės 2 mln. 31 tūkst. 230 vienetų užsakymo krepšelis.
Tokios apimties pirkimas sulaukė didesnio tiekėjų dėmesio. Jame savo pasiūlymus pateikė 5 verslo įmonės, kurios, varžydamosi dėl šio viešojo pirkimo, ženkliai mažino prekės kainą. Laimėjo tiekėjas, pasiūlęs medicinines vienkartines veido kaukes už 0,0361 eur. Kaip jau ne kartą akcentavo CPO LT, viešųjų pirkimų vykdymas konsoliduotu būdu dažniausiai duoda masto ekonomijos efektą, nes tiekėjams taip pat mažėja transportavimo bei kiti logistiniai kaštai, kurie sudaro nemažą kainos dalį.
Konsoliduoto pirkimo privalumais perkančiosioms organizacijos pasidalino Vaiva Simanavičienė, Lietuvos medicinos bibliotekos viešųjų pirkimų specialistė: “Mūsų poreikis nedidelis – pirkome 600 vnt. vienkartinių veido kaukių, todėl buvome nusimatę didesnes lėšas šiam pirkimui, tad labai nudžiugino sutarties kaina. Jei ateityje būtų planuojami ir kiti konsoliduoti pirkimai, pavyzdžiui, dezinfekcinio skysčio, mielai prisijungtume, nes taip sutaupome ne tik finansines lėšas, bet ir žmogiškuosius ir laiko resursus “.
CPO LT ragina ir kitas perkančiąsias organizacijas, kurios dar nepasinaudojo galimybe centralizuotus viešuosius pirkimus elektroniniame kataloge vykdyti per konsoliduotą pirkimą, sekti skelbiamą informaciją CPO LT svetainėje ir jungtis į bendrą vienos prekės pirkimą su kitomis perkančiosiomis organizacijomis.

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: