Aptartas rangos darbų be projektavimo pagrindinės sutarties projektas

Viešoji įstaiga CPO LT, siekdama užtikrinti tiekėjų konkurenciją ir atnaujinti Rangos darbų be projektavimo paslaugų pirkimo modulio techninę specifikaciją, šiuo metu vykdo viešąjį bendrųjų ir specialiųjų rangos darbų be projektavimo paslaugų užsakymų pirkimą. Šis pirkimų modulis CPO LT elektroniniame kataloge veikia nuo 2013 m. ir iki šios dienos jame įvyko 139 pirkimai už 25,343  mln. eurų.

Nuo minėto pirkimo modulio administravimo pradžios tiek statybos darbų, tiek viešųjų pirkimų teisiniame reguliavime įvyko esminių pokyčių. Be to, identifikuotos probleminės situacijos, su kuriomis praktikoje susiduria perkančiosios organizacijos ir tiekėjai, vykdydami per CPO LT elektroninį katalogą sudarytas rangos darbų be projektavimo pagrindines sutartis.

CPO LT, atsižvelgdama į šias aplinkybes, iniciavo darbinį susitikimą, kuriame kartu su Aplinkos ministerijos, Viešųjų pirkimų tarnybos, Būsto energijos taupymo agentūros, Lietuvos statybininkų asociacijos atstovais aptartas bendrųjų ir specialiųjų rangos darbų be projektavimo paslaugų pagrindinės sutarties projektas. „Prieš atnaujinant veikiantį arba sukuriant naują prekių, paslaugų ar darbų pirkimų modulį, CPO LT siekia išklausyti ir atsižvelgti į perkančiųjų organizacijų bei  tiekėjų nuomonę ir argumentus“ – tvirtina įstaigos direktorius Darius Vedrickas.

Susitikime detaliai diskutuota dėl pradinės sutarties vertės (kainos), fiksuoto įkainio, sutarties įsigaliojimo bei darbų pradžios momento ir jų apibrėžimo, esminio sutarties pažeidimo sąvokų, rangovo ir subrangovo santykių reglamentavimo ir kitų aspektų. Rangos darbų be projektavimo pagrindinės sutarties nuostatos dar bus tikslinamos, atsižvelgiant į susitikimo metu pateiktas pastabas ir pasiūlymus.

Kviečiame visus elektroninio katalogo naudotojus būti aktyviais ir teikti pastabas ir pasiūlymus rangos darbų be projektavimo paslaugų pagrindinei sutarčiai.

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: