Ar gali judriojo ryšio paslaugos nieko nekainuoti?

Tuo galėjo įsitikinti perkančiosios organizacijos pirkdamos per CPO LT elektroninį katalogą, tačiau ir tokiu rezultatu neapsiribota – kataloge vis dažniau startuoja konsoliduoti judriojo ryšio pirkimai, leidžiantys apjungti kelių ar keliasdešimt perkančiųjų organizacijų pirkimų poreikį ir už 0 EUR įsigyti daugiau susijusių paslaugų.
Centrinės perkančiosios organizacijos CPO LT elektroniniame kataloge registruotos 3827 perkančiosios organizacijos, o naudotojų yra 8900. Daugelis perkančiųjų organizacijų turi kelias ar net keliolika įstaigų ir organizacijų, kurios savarankiškai vykdo centralizuotus viešuosius pirkimus elektroniniame kataloge.

1

Siekiant dar labiau supaprastinti pirkimų procesą, sudaryti kuo palankesnes sąlygas perkančiosioms organizacijoms įsigyti joms reikalingas prekes, paslaugas ir darbus, CPO LT elektroniniame kataloge sudaro galimybę vykdyti konsoliduotus pirkimus, kurių metu tiekėjai varžosi ne dėl pavienių užsakymų, bet dėl grupės perkančiųjų organizacijų pirkimų vienu metu. Toks pirkimo būdas ypač naudingas Lietuvos savivaldybėms, kurių perkančiosioms organizacijoms (seniūnijos, švietimo, kultūros, socialinės ir kitos įstaigos) reikia tų pačių prekių ar paslaugų: elektros energijos, kanceliarinių prekių, judriojo ryšio paslaugų ir pan. Tačiau 2015 metais perkančiosios organizacijos ne itin aktyviai naudojosi šia galimybe.
„Siekdami paskatinti perkančiąsias organizacijas aktyviau naudotis šiuo pirkimo įrankiu, parengėme video instrukciją „ Kaip vykdyti konsoliduotus pirkimus CPO LT elektroniniame kataloge“ biuro reikmenų modulio pavyzdžiu (https://www.cpo.lt/instrukcija/). Išvažiuojamuosiuose seminaruose Lietuvos savivaldybėse taip pat daug dėmesio skiriame konsoliduoto pirkimo pristatymui. Mes aiškiname, kokios naudos gali tikėtis pirkėjai, pasirinkę šį pirkimo būdą: dėl masto ekonomijos gali išaugti tiekėjų suinteresuotumas dalyvauti atnaujintame pirkimo varžymesi ir todėl galima tikėtis siūlomų kainų lankstumo“ – sako CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas.
Kaip pažymi įstaigos vadovas, konsoliduotų pirkimų CPO LT elektroniniame kataloge rezultatai turėtų byloti patys už save – ką tik įvyko Kauno miesto savivaldybės administracijos organizuotas konsoliduotas judriojo ryšio paslaugų pirkimas, į kurį buvo pakviestos visos savivaldybės pavaldume esančios organizacijos. 94 perkančiosios organizacijos vienu metu įsigijo judraus ryšio paslaugas net 2352 abonementams. Tiekėjų siūlomos kainos pranoko visus lūkesčius – konsoliduotą pirkimą laimėjęs tiekėjas pasiūlė nemokamai teikti ne tik įprastas, bet ir žinučių siuntimo, duomenų perdavimo ( internetą telefone) paslaugas.
Sėkmingų konsoliduotų pirkimų pavyzdžiai, be jokios abejonės, turėtų paskatinti ir kitas perkančiąsias organizacijas jungtis bei kartu pirkimus vykdyti racionaliau“ – įsitikinęs R. Černiauskas.

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: