Bendradarbiavimas su mėsos tiekėjais padeda geriau parengti technines specifikacijas maisto produktų pirkimams per CPO LT elektroninį katalogą
CPO LT, plėsdama elektroninį katalogą, perkančiosioms organizacijoms sukūrė Maisto produktų modulį, kuriame jau galima įsigyti duonos ir pyrago gaminių, pieno produktų ir kiaušinių. Greitu laiku modulyje atsiras mėsa ir mėsos gaminiai. Siekiant, kad šios produkcijos techninės specifikacijos užtikrintų kokybiškos produkcijos įsigijimą ir būtų užtikrintas kuo platesnis jos asortimentas, CPO LT organizavo susitikimą su Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacijos (LMPA), gamintojų atstovais.
Susitikimo pradžioje CPO LT direktorius D. Vedrickas akcentavo, kad rengiant mėsos ir jos gaminių technines specifikacijas dirba ne tik įstaigos darbuotojai, bet ir ekspertai, siekdami, kad centralizuotai vykdant viešuosius pirkimus perkančiosios organizacijos galėtų įsigyti kokybišką produkciją, nes pagrindiniai šio modulio užsakovai yra švietimo, socialinės bei gydymo įstaigos, organizuojančios maitinimo paslaugas vaikams, ligoniams, senjorams. Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad Maisto produktų modulio sukūrimas dinaminėje pirkimų sistemoje (DPS) yra palankus gamintojams, nes jie gali bet kuriuo metu pateikti paraišką dėl priėmimo į DPS, patys pasirinkti kuriems užsakymams teikti pasiūlymus, taip pat per visą šio modulio veikimo laikotarpį (iki 2025-12-29) prekių techninės specifikacijos gali būti tikslinamos atsižvelgiant į pasikeitusį pirkėjų poreikį ar situaciją rinkoje.
Tiekėjų atstovai, iš esmės pritardami CPO LT parengtoms mėsos ir mėsos gaminių techninėms specifikacijoms, atkreipė dėmesį, kad jos turėtų atitikti kuo didesnio tiekėjų rato galimybes ir leistų šiuose viešuosiuose pirkimuose dalyvauti vietinės produkcijos pardavėjams. Todėl, jų nuomone, tikslinga ne tik išskirti prekių grupes pagal rūšis (kiauliena, jautiena, vištiena ir pan.), bet ir pagal gamybos procesą, atskirai nurodant ekologinę produkciją. Tiekėjai argumentuotai pasisakė prieš galimybę perkančiosioms organizacijoms įsigyti mėsą ir mėsos gaminius laisvoje pakuotėje, atkreipdami dėmesį į biologinės taršos pavojų, kas ypač aktualu COVID 19 pandemijos laikotarpiu. Jų nuomone, vakuminė pakuotė turi būti privaloma tiekiant mėsą užsakovams.
Tiekėjai siūlė, kad perkančiosios organizacijos, ypač ugdymo įstaigos, atkreiptų dėmesį į ekologiškos ir paprastos vištienos maistinių bei kitų savybių skirtumus ir prioritetą teiktų ekologiškiems gaminiams, rūpindamiesi vaikų sveika mityba.
Daug diskusijų sukėlė techninėje specifikacijoje nurodyti pristatomų prekių pakuočių svoriai iki 3 kg . Tiekėjų nuomone, mažų pakuočių pirkimas gamintojams ir didmenininkams nepatrauklus, nes reikalauja papildomų sąnaudų fasavimui, išauga transportavimo kainos. Todėl perkančiosios organizacijos galėtų jungtis ir vykdyti konsoliduotą tų pačių prekių pirkimą savivaldybių mastu, taip jis taptų patrauklus tiekėjams ir daugiau jų varžytųsi dėl užsakymo, o pirkėjai gautų patrauklesnes kainas. Tiekėjų nuomone, racionaliai planuojant prekių pristatymo terminus ir perkamų prekių kiekius, ekologiškos produkcijos kaina neturėtų ženkliai skirtis nuo įprastų produktų.
Susitikimo metu vieningai nuspręsta, kad svarbu ir ateityje tęsti dialogą su tiekėjais, keistis nuomonėmis ir argumentais dėl techninės specifikacijos bei rengti bendrus susitikimus su perkančiosiomis organizacijomis, kad būtų rasti optimaliausi centralizuotų viešųjų mėsos ir mėsos gaminių pirkimų vykdymo per CPO LT elektroninį katalogą sprendimai.