CPO LT apdovanota už pasiekimus centralizuojant viešųjų pirkimų procesus

CPO LT pelnė antrąją vietą viešųjų pirkimų procesų skaitmenizavimo apdovanojimuose Centrinės valdžios institucijų kategorijoje.

UAB „Ecocost“ išplatino pranešimą apie vasario 7 dieną Vilniuje įvykusią viešųjų pirkimų konferenciją ir perkančiųjų organizacijų, labiausiai skaitmenizavusių viešųjų pirkimų procesus, apdovanojimus. Dėl šios nominacijos varžėsi daugiau nei 70 organizacijų. Apdovanojimai buvo išdalinti centrinės valdžios, savivaldybių, valstybės ir savivaldybių įmonių, sveikatos sektoriaus ir kitų įstaigų kategorijose.
Renginį sveikinimo kalba atidarė Jekaterina Rojaka, Ekonomikos ir inovacijų viceministrė, atkreipusi dėmesį į tai, kad daug kalbama apie blogus pavyzdžius viešuosiuose pirkimuose, tačiau teigiamos pastangos ir pasiekimai lieka nepastebėti. Anot jos, šie apdovanojimai galėtų prisidėti prie naujovių ir modernumo viešajame sektoriuje skatinimo.
Kaip nurodoma pranešime, TOP3 labiausiai skaitmenizuotos perkančiosios organizacijos kiekvienoje kategorijoje buvo nustatytos pagal išmaniosios viešųjų pirkimų platformos „Ecocost“ metodiką. Ji parengta atsižvelgiant į Ekonomikos ir inovacijų ministerijos bei Viešųjų pirkimų tarnybos pateiktas gaires ir rekomendacijas. Iš viso perkančiųjų organizacijų vertinime buvo naudota 80 rodiklių, kurie atspindi poreikių identifikavimo, pirkimų planavimo, pirkimų vykdymo ir sutarties įgyvendinimo procesų skaitmenizavimą bei šių procesų rezultatus.
„Šie apdovanojimai yra pirmieji, kuriais įvertintos Lietuvos perkančiųjų organizacijų pastangos suskaitmeninti viešųjų pirkimų procesus. O tai svarbu didinant tokių pirkimų skaidrumą, užtikrinant tinkamą jų vykdymą ir siekiant efektyviai valdyti vidinius procesus organizacijose“, – sakė „Ecocost“ direktorius Karolis Šerpytis.
Kiekvienoje kategorijoje buvo išrinktos 3 perkančiosios organizacijos, kurios surinko daugiausia balų. Nugalėtojams apdovanojimus įteikė Jovita Petkuvienė, Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus pavaduotoja, laikinai atliekanti direktoriaus funkcijas.

Publikacijoje panaudotas UAB „Ecocost“ pranešimas ir nuotrauka

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: