CPO LT apjungė perkančiųjų organizacijų poreikį į vieną konsoliduotą pirkimą – medicininės veido kaukės nupirktos 3 kartus pigiau

CPO LT inciatyva elektroniniame kataloge įvyko konsoliduotas medicinių veido kaukių pirkimas Lietuvos gydymo įstaigoms, į kurį apsijungė net 67 ligoninės, poliklinikos ir kt. asmens sveikatos priežiūros įstaigos.

CPO LT vadovas Darius Vedrickas pažymi, kad, siekdama kuo efektyvesnių centralizuotų viešųjų pirkimų, CPO LT skatina perkančiąsias organizacijas, jei tik įmanoma, vykdyti konsoliduotus pirkimus. “Kadangi šiame procese būtinai turi būti organizatorius, tai mes įmamės to vaidmens, nes pastebime, kad pačios perkančiosios organizacijos dažnai “nedrįsta “ telkti užsakovus bendram pirkimui. Matydami, kad COVID 19 pandemijos metu prekė Nr. 1 gydymo įstaigoms yra medicininės veido kaukės, paskelbėme konsoliduotąjį viešąjį pirkimą ir pakvietėme prie jo jungtis visas perkančiąsias organizacijas, norinčias įsigyti šią prekę,” – sako D.Vedrickas.

CPO LT, atlikusi “namų darbus”, išanalizavo šios prekės tiekėjų skaičiųbei kainų dinamiką CPO LT elektroniniame katalogeir paskelbė pirkimą, nurodydama 1 vnt. įsigijimo kainą – 11 eur.ct už vienetą. Į konsolduotą pirkimą jungėsi tos perkančiosios organizacijos, kurioms buvo priimtina ši kainą ir kitos pirkimo sąlygos ( 8 d.d. konkurso trukmė, įsipareigojimas nupirkti 100 proc. prekių kiekio, 5 d.d. prekių pristatymo terminas ir kt.). Perkančiosios organizacijos, jungdamosi į konsoliduotą pirkimą, turėjo ir kitos pridėtinės vertės: nebereikėjo pildyti užsakymo elektroniniame kataloge, laukti krepšelio auditavimo ir, esant netikslumams, jį koreguoti, žymiai sumažėja rizika, kad pirkimas neįvyks, dėl jo nepakankamo patrauklumo tiekėjams ( maži perkami kiekiai, sudėtinga logistika ir pan.). Užsakovams pakako tik pateikti savo prekės poreikius, o visas viešojo pirkimo procedūras atliko CPO LT darbuotojai.

Kaip teigia pirkimą vykdžiusi Laima Vilemaitė, CPO LT Sveikatos pirkimų skyriaus Pirkimų grupės vadovė, šis konsoliduotas pirkimas sulaukė didelio perkančiųjų organizacijų dėmesio – net 67 jų pateikė savo poreikius. Suformuotas užsakymas tapo patrauklus ir tiekėjams dėl masto ekonomijos. Buvo perkama 1mln.845tūkst. 300 medicininių vienkartinių trijų sluoksnių veido kaukių su guma, numatytas biudžetas – 202 tūkst.983 eur. Konkurencija varžymęsi buvo didelė, nes dėl užsakymo “grūmėsi” 5 tiekėjai. Medicininių vienkartinių veido kaukių konsoliduoto pirkimo rezultatai pranoko optimistiškiausius perkančiųjų organizacijų lūkesčius.Laimėjęs konsoliduotą viešąjį pirkimą tiekėjas pasiūlė prekę už 0,033 eur.ct . Taigi, perkančiosios organizacijos, sutikusios įsigyti vienkartines veido kaukes už 11 centų už vieną vienetą, potencialiai sutaupė net 70 proc. lėšų.

Nors konsoliduotas pirkimas vyksta visoms dalyvaujančioms jame perkančiosioms organizacijoms vienu kartu, tačiau tiekėjas su kiekvienu užsakovu pasirašo atskirą pirkimo sutartį.

CPO LT atkreipia dėmesį, kad kiekvieną mėnesį yra skelbiami konsoliduoti pirkimai toms prekėms, kurių reikia daugumai perkančiųjų organizacijų ( ne tik medicinos priemonių, vaistų ir pan., bet ir kanceliarinių prekių ir biuro technikos ir kt.), todėl jos kviečiamos sekti skelbiamą informaciją CPO LT svetainėje ir jungtis prie jų. Taip jos galės rezultatą gauti maksimaliai greitai, skaidriai ir, tikėtina, mažesnėmis kainomis, nei savarankiškai vykdydamos viešojo pirkimo procedūras.

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: