CPO LT darbuotojai gilino savo žinias seminare „Antikorupcinės aplinkos kūrimas viešajame sektoriuje“

CPO LT nuolatinis dėmesys skiriamas korupcijos prevencijai ir antikorupcinio švietimo priemonėms. „Skaidrumas yra viena iš CPO LT vertybių, nustatanti, kad veikiama sąžiningai ir atvirai. Todėl savo veikloje įstaigos kolektyvas vadovaujasi teisėtumo, atvirumo, sąžiningumo bei sprendimų objektyvumo ir pagrįstumo principais, kurie užtikrina palankias sąlygas antikorupcinei aplinkai mūsų įstaigoje formuotis“, – sako Vaida Vaitkevičiūtė-Daugvilė, CPO LT direktoriaus pavaduotoja, atsakinga už korupcijos prevenciją ir kontrolę.
Kaip atkreipia dėmesį V.Vaitkevičiūtė-Daugvilė, vis dėlto, nežiūrinti į nustatytą nulinę toleranciją korupcijai, bet kokių kyšininkavimo, prekybos poveikiu apraiškų, darbuotojų piktnaudžiavimo einamomis pareigomis netoleravimo, CPO LT didelį dėmesį skiria kolektyvo antikorupciniam švietimui. Bendradarbiaujant su STT kasmet organizuojami seminarai įstaigos darbuotojams korupcijos prevencijos klausimais.
Balandžio 29 d. CPO LT darbuotojai dalyvavo seminare „Antikorupcinės aplinkos kūrimas viešajame sektoriuje“, kurį vedė STT Antikorupcinio skyriaus vyresnioji specialistė Aira Gecevičiūtė. Dalyviams buvo pateikta išsami sociologinių apklausų analizė, lyginamieji Lietuvos ir kitų ES šalių korupcijos vertinimo rezultatai: korupcijos paplitimas ir masto kaita, jos suvokimo indeksas, labiausiai paplitusios korupcijos formos ir kt.
Pristatytoje temoje „Kaip kurti antikorupcinę aplinką viešajame sektoriuje “ buvo pateikta daug teorinių ir praktinių žinių, padėsiančių įstaigos darbuotojams geriau suvokti problemas, dėl kurių atsiranda korupcija. Seminare aptarti esminiai antikorupcinės aplinkos kūrimo žingsniai ir priemonės kuriant antikorupcinę aplinką gali būti pritaikyti konkrečioje įstaigos veikloje.
Daug dėmesio sulaukė gerosios praktikos pavyzdžiai, taikomi viešojo sektoriaus institucijose, kaip antai dovanų atsisakymas, skaidrumo atmintinė, dovanų ir padėkų registrai ir kt. Daugelis jų jau taikoma CPO LT praktikoje, tačiau dėmesys šiai prevencinei antikorupcijos priemonei yra būtinas.
Baigiamoje seminaro dalis buvo skirta kiekvieno darbuotojo asmeninėms pastangoms, galinčioms prisidėti prie antikorupcinės politikos kūrimo organizacijoje, aiškaus ir griežto atskyrimo dovanos nuo kyšio, būtinumo pilietiškai ir socialiai atsakingai reaguoti į bet kokias korupcijos apraiškas ir visada apie jas pranešti.
Įvertindama seminarą, V.Vaitkevičiūtė-Daugvilė ne tik padėkojo pranešėjai už profesionalumą ir aukštą kompetenciją, bet ir pažymėjo, kad įgytos žinios padės CPO LT darbuotojams vykdyti viešuosius pirkimus išvengiant korupcijos pasireiškimo rizikų jų veikloje.
Su seminaro medžiaga galima susipažinti čia.

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: