CPO LT el. kataloge jau galima įsigyti mokyklinių autobusų

Perkančiosios organizacijos jau gali rinktis iš kelių gamintojų siūlomų mokyklinių dyzelinių M2 klasės 19 keleivinių vietų autobusų.

Autobusų pirkimų centralizavimo iniciatyva atėjo iš Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, todėl pirmiausia buvo pradėtos derinti sąlygos dėl mokyklinių autobusų pirkimų standartizavimo. Šiuo metu jau galima įsigyti dyzelinu varomų autobusų. Šio kuro tipo autobusų variantas pasirinktas kaip labiau paplitęs rinkoje: tą parodė atlikta rinkos konsultacija bei rinkos tyrimai, atsižvelgta į savivaldybių bei švietimo įstaigų poreikius.

Ateityje planuojama pildyti modulį naujomis techninėmis specifikacijomis – tiek mokyklinių, tiek ir kitų autobusų, pvz., netaršiais mokykliniais M2 klasės elektriniais autobusais, kai tik rinka galės pateikti konkurencingą šių autobusų pasiūlą.

Planuojami ir elektriniai

Šiuo metu iš siūlomų markių galima rinktis Iveco ir Mercedes Benz autobusus, tačiau prie el. katalogo visada laukiami nauji tiekėjai, galintys pasiūlyti platesnę markių ir modelių įvairovę, tenkinančią pirkėjų poreikius. Pirkimas sukurtas dinaminės pirkimų sistemos (DPS) pagrindu, tad nauji tiekėjai prisijungti gali viso DPS galiojimo metu.

Reaguojant į rinkos ir pirkėjų tendencijas, šiuo metu jau rengiamos 3 naujos techninės specifikacijos: mokyklinių autobusų (29 keleivinių vietų), dyzelinių miesto autobusų bei, skatinant „žaliojo“ transporto pasiūlą – elektrinių miesto autobusų.

Aktualūs kriterijai ir sąlygos

Perkančiosioms organizacijoms, norinčioms įsigyti autobusus, numatyta avansinio mokėjimo galimybė, tad šiuo metu perkančioji organizacija, formuojant krepšelį, gali nurodyti avansinio mokėjimo dydį – nuo 5 iki 30 proc.

Taip pat šiame modulyje taikomas kainos ir kokybės santykio kriterijus, kuris užtikrina kokybinę konkurenciją, nustatyti ir žalieji kriterijai.

Daugiau informacijos apie naują modulį čia

 

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: