CPO LT tęsia susitikimus su šalies savivaldybių ir jų įstaigų viešųjų pirkimų specialistais išvykstamuosiuose seminaruose „Kaip paprastai ir greitai vykdyti centralizuotus pirkimus CPO LT elektroniniame kataloge“.
Gruodžio 10 d. CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas, pavaduotoja Vaida Vaitkevičiūtė-Daugvilė ir konsultantas Arturas Maruškevičius vedė seminarus Trakų ir Šalčininkų rajonų savivaldybių bei jų įstaigų ir įmonių viešųjų pirkimų specialistams apie Centrinės perkančiosios organizacijos CPO LT paskirtį ir galimybes bei kaip naudotis CPO LT administruojama centralizuotų viešųjų pirkimų sistema CPO IS.
Vaida Vaitkevičiūtė-Daugvilė, CPO LT direktoriaus pavaduotoja, Rolandas Černiauskas, CPO LT direktorius, Arturas Maruškevičius, konsultantas seminare Šalčininkų savivaldybėje
Seminaro dalyviai Trakų ir Šalčininkų savivaldybėse pageidavo susipažinti su CPO LT vykdomais centralizuotais viešaisiais pirkimais bei galimybe viešojo sektoriaus įstaigoms pasinaudoti elektroniniu katalogu, įsigyjant jų veiklai būtinas prekes, darbus ar paslaugas, nes, kaip paaiškėjo, dauguma viešųjų pirkimų specialistų dirba neseniai, o mažose švietimo įstaigose (mokyklose, vaikų darželiuose ir pan.) viešuosius pirkimus vykdo įstaigų vadovai.
CPO LT direktorius R. Černiauskas pirmiausia pristatė CPO LT vykdomus centralizuotus pirkimus, ypač pabrėždamas, kad visi jie yra atviri tarptautiniai, todėl vyksta ne trumpiau nei šešis mėnesius.
„Įvykdę prekių, paslaugų ar darbų pirkimus su tiekėjais sudarome preliminariąsias sutartys ir nuo to momento jau visos Lietuvos perkančiosios organizacijos gali naudotis mūsų atliktu darbu: katalogo informacinėje sistemoje išsirinkti reikiamus produktus ir suformuoti užsakymo krepšelį bei paskelbti atnaujintą tiekėjų varžymąsi. Pirkimas įvyksta per 2 dienas ir perkančiosios organizacijos jau turi rezultatą, joms belieka pasirašyti pagrindinę sutartį su tiekėjais ir vos po 2 dienų turėti nupirktas prekes.“ – CPO LT IS privalumus vardijo R.Černiauskas.
Seminaro dalyviai Trakų rajono savivaldybėje
Kai kurie viešųjų pirkimų specialistai išsakė abejones, ar pirkdami per CPO LT, jie gaus kokybiškas prekes. Jie buvo įsitikinę, kad kokybiškas prekes galės įsigyti tik pirkdami patys, o nesirinkdami iš centralizuotai siūlomų prekių specifikacijų. Kaip paaiškėjo diskusijos metu, daugiausia abejojančių yra būtent tarp tų darbuotojų, kurie nė karto nepirko per CPO LT katalogą.
Todėl prekių atrankos, jų atitikimo techninei specifikacijai bei kokybės patikros, tiekėjų atsakomybės bei perkančiųjų organizacijų teisių klausimai buvo labai aktualūs seminaruose. CPO LT direktorius konkrečiais pavyzdžiais parodė, kaip prekių kokybė kontroliuojama prieš pasirašant preliminariąsias sutartys. Kartu jis pabrėžė, kad ir pirkėjai turi atsakingai kontroliuoti pristatytų prekių kokybę, ne formaliai pasirašyti gavus prekes, o jas priimti pagal techninę specifikaciją, kuri yra neatskiriama sutarties dalis. Seminarų dalyvių dėmesys atkreiptas į naujovę CPO IS Biuro reikmenų modulyje. Čia pateikiamos prekių, atitinkančių konkrečias technines specifikacijas, nuotraukos.
Seminaro dalyviai Šalčininkų rajono savivaldybėje
„Tai padarėme jūsų patogumui, kad palengvintume prekių priėmimą ir galėtumėte pasitikrinti, ar tiekėjai iš tikro pristato tas prekes, kurias jūs įsigijote. Vykdant sutartis, tiekėjams negali būti daromos nuolaidos dėl kokybės, negalima toleruoti tiekėjų bandymų gudrauti ir pristatyti prastesnes prekes.“- pabrėžė CPO LT direktorius.
Seminaro dalyvius domino konkretūs klausimai: elektros pirkimo sutarčių galiojimo ilgesnis terminas, centralizuotai perkamų kompiuterių garantinis aptarnavimas, ar CPO LT elektroniniame kataloge bus galimybė įsigyti maisto produktus ir maitinimo paslaugas.
Seminaro dalyvių žodžiu ir anketose išsakyti pasiūlymai ir pageidavimai bus išanalizuoti ir juos įvertinus, CPO LT savo kompetencijos rėmuose sieks maksimaliai realizuoti perkančiųjų organizacijų poreikius viešųjų pirkimų srityje.