CPO LT kartu su gydymo įstaigomis ruošiasi būsimai centralizacijai

Planuojama, kad nuo 2023 m. sausio 1 d. dalis Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) pavaldžių gydymo įstaigų viešuosius pirkimus, kuriuos iki šiol vykdė savarankiškai, atliks per CPO LT.

Taip siekiama kokybiškesnių gydymo įstaigų viešųjų pirkimų. Daugiau dėmesio skiriant pirkimo sąlygų reikalavimams mažėja ginčų su tiekėjais tikimybė, vystoma pirkimų specializacija, pirkimai atliekami skaidriai, efektyviai naudojami valstybės finansiniai ištekliai.

CPO LT, siekdama kuo aiškesnio ir sklandesnio proceso perimant vykdyti gydymo įstaigų viešuosius pirkimus bei atsakyti į kylančius klausimus, pradeda susitikimus su gydymo įstaigų vadovais ir specialistais aptarti būsimą centralizavimą bei sutarčių sąlygas.

Jau įvyko pirmasis produktyvus susitikimas su Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovybe ir darbuotojais. Nuo 2023 m. sausio 1 d. ligoninė savarankiškai vykdys tik mažos vertės viešuosius pirkimus, o tarptautinius ir supaprastintus pirkimus bus pavesta atlikti CPO LT komandai. Šiuo žingsniu SAM ir Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija siekia pasiekti aukščiausio skaidrumo ir kokybės lygį viešųjų pirkimų srityje, mažinti viešųjų pirkimų procedūrų vykdymo naštą ligoninės darbuotojams, sutaupyti lėšų gaunat konkurencingus tiekėjų pasiūlymus.

Plačiau – Respublikinės Panevėžio ligoninės pranešime (nuoroda).

Taip pat centralizavimo sąlygos artimiausiu metu bus aptartos ir su Respublikinėmis Klaipėdos bei Šiaulių ligoninėmis. Ligoninės, kurios yra iš dalies pavaldžios savivaldybėms, dar gali spręsti, kaip centralizuoti viešuosius pirkimus: ar jų vykdymą perduoti savivaldybei, ar CPO LT, kuri centralizuotus viešuosius pirkimus vykdo nacionaliniu mastu jau 10 metų.

Straipsniui iliustruoti naudojama Respublikinės Panevėžio  ligoninės fotografija. 

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: