CPO LT padeda įgyvendinti unikalų viešosios ir privačios partnerystės projektą Tauragėje

kelias, gatvė

CPO LT, vykdanti pirkimus kitų perkančiųjų organizacijų pavedimu, pagal sutartį, pasirašytą su Tauragės rajono savivaldybės administracija, vykdo gatvių infrastruktūros modernizavimo skelbiamų derybų konkursą. Tokio pobūdžio projektas pirmą kartą Lietuvoje bus įgyvendinamas viešosios ir privačios partnerystės (PPP) būdu. Šiuo metu paskelbta investuotojo atranka. 

Pirmasis toks Lietuvoje

PPP pobūdžio rangos darbų projektai Lietuvoje nėra naujiena kalbant apie tokius objektus kaip pastatų modernizavimas, tačiau šis projektas išskirtinis būtent objekto prasme – viešoji ir privati partnerystė siekiant modernizuoti gatves. Įsigyjant darbus PPP būdu, savivaldybės, kurios siekia greičiau išspręsti infrastruktūros problemas, tačiau stokoja reikiamų lėšų ar yra apribotos jų skolinimosi galimybės, gali pagerinti miestiečių gerbūvį pasitelkdamos investuotoją.

„Esame sukaupę didelę patirtį organizuoti įvairius rangos darbų pirkimo konkursus, ypač tuos, kurie reikalauja specifinių žinių viešųjų pirkimų srityje ir kuriuos pačioms perkančiosioms organizacijoms būtų sudėtinga atlikti savarankiškai. Pasiruošimas šiam konkursui pareikalavo didelio įdirbio, buvo vykdoma ir rinkos konsultacija, tad, tikimės, kad verslui šis projektas bus patrauklus“, – komentuoja Mindaugas Žiukas, CPO LT Statybos srities pirkimų skyriaus vadovas.

Galimybės verslui

Pagal numatytą projektą „Tauragės savivaldybės gatvių infrastruktūros modernizavimas privačios partnerystės būdu“ rangovas įsipareigos savo lėšomis išasfaltuoti 20 miesto gatvių (apie 8,5 km), išplėtoti 2,07 km naujų pėsčiųjų ir dviračių takų bei užtikrinti gatvių infrastruktūros priežiūrą. Numatomas maksimalus darbų atlikimo terminas – 3-eji metai. Tai investicinis projektas, kuris apima tiek darbų atlikimo, tiek ir viešųjų paslaugų teikimo veiklą. Skelbiamų derybų konkurso metu išrinktas privatus subjektas 15 metų teiks tokias paslaugas kaip gatvių infrastruktūros techninė priežiūra, infrastruktūros priežiūra (gatvių, šaligatvių, dviračių takų dangos priežiūra, šlavimas ir valymas vasaros ir žiemos metu  ir kt.), gatvių apšvietimas ir pan.

Tauragės rajono savivaldybė 15 metų privačiam subjektui mokės atlygį už atliktą investiciją ir vykdomą veiklą – viešųjų paslaugų teikimą.

„Vienas iš pagrindinių prioritetų Tauragės mieste ir rajone – žvyruotų gatvių asfaltavimas. Tai problema, kuriai kasmet skiriame didžiausią investicijų dalį, tačiau vis tiek problemos sprendimas vyksta per lėtai. Džiaugiamės, kad Tauragė yra viena pirmųjų savivaldybių, siekiančių įgyvendinti gatvių asfaltavimą viešosios ir privačios partnerystės projekto būdu, kuris padarytų proveržį miesto kelių infrastruktūros gerinime“, – apie projektą kalba Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas.

Pirminių paraiškų dalyvauti konkurse laukiama iki šių metų kovo 1 dienos 10 val.

Plačiau apie konkursą čia

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: