CPO LT patikrino tiekiamų spausdinimo įrangos eksploatacinių medžiagų atitikimą techninei specifikacijai

Viešoji įstaiga CPO LT (toliau – CPO LT) didelį dėmesį kreipia ne tik centralizuotų viešųjų pirkimų procedūrų vykdymui, naujų modulių sukūrimui ir jų administravimui, bet ir tiekėjų pagal sutartis tiekiamų prekių kokybei užtikrinti.

“Į šį procesą žiūrime sistemiškai – nuo techninės specifikacijos sudarymo iki pirkimo sutartyje numatytų pareigų ir teisių perkančiosioms organizacijoms ir tiekėjams nustatymo – siekdami vieno tikslo, kad viešojo sektoriaus ir savivaldos institucijos už mokesčių mokėtojų pinigus įsigytų kokybiškas ir technines specifikacijas atitinkančias prekes.”,- pabrėžia CPO LT direktorius Darius Vedrickas.

Tam, kad pasiektų kuo geresnius rezultatus, CPO LT kolektyvas dirba keliomis kryptimis. Pirmiausia, nuolat konsultuoja perkančiąsias organizacijas, kaip teisingai valdyti pirkimo sutartis, kaip atsakingai priimti prekes iš tiekėjų, kokios sutartyje numatytos sankcijos ir kaip jos taikomos už sutarties pažeidimus. Pirkimų vadovai ir konsultantai taip pat vyksta pas perkančiąsias organizacijas ir kartu su jų darbuotojais tikrina gautų prekių kokybę.

Liepos 9 d. tokiu būdu buvo patikrintos spausdinimo įrangos eksploatacinės medžiagos, pristatytos pagal pirkimo sutartį vienai iš viešojo sektoriaus perkančiųjų organizacijų. Tikrinimo metu buvo nustatyta, kad, nors sutartyje numatyta tiekti tik originalias prekes, viena jų buvo neoriginali.

Reaguodama į pasitaikančius atvejus, kai tiekėjai nesilaiko sutarčių reikalavimų, CPO LT patikslino pirkimo dokumentus ir sugriežtino tiekėjo atsakomybę už pristatytas nekokybiškas ar neatitinkančias techninės specifikacijos prekes.

CPO LT kviečia perkančiąsias organizacijas atsakingai ir principingai tikrinti joms pristatomas prekes ir  priimti tik tas, kurios visiškai atitinka sutartyje nurodytą  techninę specifikaciją. Susidūrus su nekokybiškų prekių pristatymu, būtina reikalauti iš tiekėjo jas pakeisti sutartyje nurodytomis prekėmis, o taip pat ir jam taikyti numatytas sankcijas. Apie šiuos pažeidimus perkančiosios organizacijos  raginamos informuoti ir CPO LT.

 

 

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: