CPO LT plečia galimybes neįgaliųjų socialinėms įmonėms dalyvauti centralizuotuose viešuosiuose pirkimuose

CPO LT elektroniniame kataloge pradėjo veikti naujas kanceliarinių prekių iš socialinių įmonių pirkimo modulis. Jame 9 tiekėjai 12-oje prekių grupių siūlo 42 techninių specifikacijų asortimentą.

„CPO LT ne tik vykdo centralizuotus viešuosius pirkimus šalies viešąjam sektoriui, bet ir rūpinasi, kad visi ūkio subjektai turėtų galimybę per elektroninį katalogą parduoti savo prekes, darbus bei paslaugas. Ypatingą dėmesį šiame procese skiriame neįgaliųjų socialinėms įmonėms, nes jos yra svarbus socialinės ekonomikos elementas, skatinantis socialinį verslumą bei kuriantis ženklią tiek materialinę, tiek socialinę pridėtinę vertę,“- tvirtina direktorius Rolandas Černiauskas.

Lietuvoje veikia 42 neįgaliųjų socialinės įmonės (toliau-socialinės įmonės), užsiimančios įvairia ūkine veikla. Tačiau jos dėl savo specifikos susiduria su papildomais sunkumais bendroje konkurencinėje aplinkoje ir dažnai pralaimi didiesiems ūkio subjektams, nors jų siūlomų prekių ir paslaugų asortimentas yra gana platus.

Kaip pažymėjo R. Černiauskas, CPO LT, išanalizavusi socialinių įmonių galimybes tapti elektroninio katalogo tiekėjais, įvykdė kanceliarinių prekių iš socialinių įmonių pirkimą. Tai jau antrasis pirkimas iš socialinių įmonių; nuo metų pradžios veikia specializuoto ir paprasto skalbimo paslaugų iš socialinių įmonių modulis.

Kanceliarinių prekių modulyje socialinės įmonės siūlo pirkėjams 12-oje prekių grupių 42 techninių specifikacijų asortimentą: nuo lapelių užrašams iki archyvavimo dėžių. Jis yra vienas populiariausių tarp perkančiųjų organizacijų. 2015 m. pirmąjį pusmetį įvyko 2955 pirkimai daugiau kaip už 3 mln. €.

„Tikimės, kad ir socialinės įmonės, prekiaujančios kanceliarinėmis prekėmis, greitai pajus dalyvavimo centralizuotuose viešuosiuose pirkimuose naudą, nes jis suteikia galimybę siūlyti savo prekes šalies perkančiosioms organizacijoms, registruotoms CPO LT   elektroniniame kataloge,- o tokių šiuo metu yra 3546. Mūsų tikslas ir toliau išlieka visokeriopas socialinių įmonių skatinimas ir įtraukimas į centralizuotų viešųjų pirkimų elektroninę sistemą, tuo pačiu sudarant joms sąlygas stiprinti savo ekonominį potencialą bei įtraukti kuo daugiau socialiai pažeidžiamų asmenų į darbo rinką.- ateities planais dalinasi CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas.

CPO LT

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: