CPO LT plečia tarptautinį bendradarbiavimą

CPO LT vis daugiau dėmesio skiria tarptautiniam bendradarbiavimui – mezgami ryšiai su kitų ES šalių centrinėmis perkančiosiomis organizacijomis, dalinamasi savo ir perimama jų geroji patirtis.
Vengrijos pasiekimais kuriant elektroninį įrankį viešųjų pirkimų centralizavimui su CPO LT darbuotojais pasidalino viešnia Ihász Beatrix, TravelSoft OnLine Kft. atstovė. Ji pristatė jau veikiančią sistemą, kurioje perkančiosios organizacijos gali įsigyti paslaugas.
Kaip pavyzdį, pranešėja pateikė kelionių organizavimo paslaugos pirkimą, naudojantis pasyvia arba aktyvia elektronine užsakymų sistema. I.Beatrix atkreipė dėmesį, kad Vengrijos perkančiosios organizacijos pirkdamos šią paslaugą turi alternatyvias galimybes – aktyvioje sistemoje pasirinkti jau nurodytomis kainomis reikalingas paslaugas ( transporto bilietus, viešbučių rezervaciją ir pan.), o pasyvioje – nurodyti poreikį ir laukti tiekėjų pasiūlymų. Vengrijoje taip pat numatytas ir perkančiųjų organizacijų, kurioms privaloma pirkti Centrinėje perkančiojoje organizacijoje, sąrašas. Visą tai yra susiję su skirtingu, lyginant su Lietuva, viešųjų pirkimų reglamentavimu. Vengrijos CPO yra centralizavusi automobilių, kanceliarinių prekių, kompiuterių, tarnybinių kelionių ir kt. viešuosius pirkimus.
Kristina Gaižutienė, CPO LT antrosios centralizuotų viešųjų pirkimų grupės vadovė, įvertindama šį susitikimą, pažymėjo, kad kitų šalių viešųjų pirkimų gerosios patirties perėmimas yra labai prasmingas ir svarbus, nes padeda tobulinti ir efektyvinti centrinės perkančiosios organizacijos – kompetencijų centro – veiklą.

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: