CPO LT seminaras „Kaip paprastai ir greitai vykdyti centralizuotus viešuosius pirkimus CPO LT elektroniniame kataloge“ Ignalinos rajono savivaldybėje

Lapkričio 4 d. Ignalinos rajono savivaldybėje surengtas seminaras viešųjų pirkimų specialistams. Jame pranešimus skaitė CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas, direktoriaus pavaduotoja Vaida Vaitkevičiūtė-Daugvilė, konsultantas Arturas Maruškevičius.

fgf

Seminaro dalyviai iš anksto pateikė jiems labiausiai rūpimus klausimus, į kuriuos norėjo gauti atsakymus: kaip atsiranda prekės, paslaugos ir darbai CPO LT elektroniniame kataloge, kokios yra naujojo katalogo galimybės, kaip vykdyti pirkimus pagal įgaliojimus, kas yra preliminariosios sutartys ir kokius įsipareigojimus turi jas pasirašę tiekėjai, ar galima keisti pagrindines sutartis, kaip vykdomi konsoliduotieji pirkimai, pirkimai pagal ekonominį naudingumą ir kt.
Šias problemas išsamiai išanalizavo ir atsakymus pateikė CPO LT vadovas R.Černiauskas.
V.Vaitkevičiūtė-Daugvilė pristatė CPO LT elektroninio katalogo funkcijas ir galimybes, naudą perkančiosioms organizacijoms, žmogiškųjų ir finansinių išteklių taupymą šalies mastu, vykdant centralizuotus viešuosius pirkimus elektroninėje erdvėje. Ji ypač akcentavo, kad CPO LT elektroninis katalogas yra efektyvus įrankis, vykdant korupcijos prevenciją viešuosiuose pirkimuose valstybės ir savivaldos institucijose.

gyhg

Antroje seminaro dalyje rajono viešųjų pirkimų specialistams CPO LT konsultantas Arturas Maruškevičius „įvykdė“ pirkimą naujame elektroniniame kataloge, pristatė CPO IS naujoves ir papildomus funkcionalumus, sukurtus perkančiųjų organizacijų patogumui.
Seminaro pabaigoje CPO LT direktorius R.Černiauskas pabrėžė, kad susitikimai su viešųjų pirkimų specialistais šalies savivaldybėse yra labai svarbi įstaigos veiklos dalis, nes elektroninis katalogas yra priemonė perkančiosioms organizacijoms greitai ir paprastai vykdyti viešuosius pirkimus. Todėl Centrinei perkančiajai organizacijai CPO LT labai svarbus grįžtamasis ryšys, šios informacinės sistemos vertinimas, pasiūlymai ir pageidavimai tolimesniam viešųjų pirkimų centralizavimui.
Seminaro dalyviai užpildė anketas, kuriose įvertino seminaro naudą, pateikė savo pasiūlymus ir pageidavimus būsimiems susitikimams. Ši medžiaga bus apibendrinta ir į ją atsižvelgta planuojant CPO LT veiklą.

 

CPO LT

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: