CPO LT žengia žaliųjų ISO standartų keliu: sėkmingai įdiegė Aplinkos apsaugos vadybos sistemą

CPO LT, įsipareigodama tvariai, į aplinkos apsaugos gerinimą organizacijoje, valdomuose procesuose, orientuotai veiklai, įsidiegė Aplinkosaugos standartą ISO 14001. Kitąmet planuojama siekti šio standarto sertifikavimo.

CPO LT žengė reikšmingą žingsnį aplinkosaugos srityje sėkmingai įdiegdama Aplinkos apsaugos vadybos sistemą ISO 14001, kuri darniai sąveikauja su jau įdiegta ir sertifikuota Kokybės vadybos sistema (2021 m.) bei Antikorupcinės vadybos sistema (2022 m.), siekiant užtikrinti visapusišką ir efektyvų vadybos organizacijos procesų valdymą.

Pasak Vaidos Vaitkevičiūtės-Daugvilės, CPO LT direktorės pavaduotojos, kuruojančios ISO standartų diegimą organizacijoje, aplinkosaugos standartų diegimas, ypač tarptautinio standarto ISO, yra kritiškai svarbus viešųjų pirkimų organizacijoms dėl daugelio priežasčių: „Pirmiausia, ISO aplinkosaugos standartai užtikrina, kad organizacija veiktų atsakingai ir etiškai, siekdama mažinti neigiamą poveikį aplinkai. Jie sudaro sistemą, leidžiančią kontroliuoti, vertinti bei tobulinti organizacijos veiklą, siekiant mažinti aplinkos taršą, sumažinti energijos sąnaudas ir racionaliai naudoti gamtos išteklius. Standartas užtikrina, kad visi organizacijos darbuotojai turėtų vienodą matymą ir įsipareigojimą žengti tvarumo keliu“.

V. Vaitkevičiūtė-Daugvilė akcentuoja, kad vienas iš svarbiausių aspektų, įsidiegiant ISO aplinkosaugos standartus centralizuotų viešųjų pirkimų organizacijose, yra aplinkos apsaugos tikslų įgyvendinimo kompetencijų stiprinimas vykdomos veiklos imtyje, gebėjimas ieškoti bendrų sprendimų su tiekimo grandinėje dalyvaujančiais klientais, kurie taiko arba siekia įgyvendinti panašius aplinkosaugos principus. Tai ne tik skatina sąmoningumą dėl aplinkosaugos iššūkių, bet ir padeda perkančiosioms organizacijoms, vykdančioms viešuosius pirkimus per CPO LT,  pasirinkti patikimus, aplinkai draugiškus sprendimus.

CPO LT tikisi, kad jos pastangos bus įvertintos ir paskatins klientus drauge siekti aukštesnių aplinkosaugos ir vadybos standartų. Susipažinti su CPO LT Kokybės, Antikorupcinės ir Aplinkos apsaugos vadybos politika galite čia: CPO-LT-Kokybes-Antikorupcines-Aplinkosaugos-vadybos-POLITIKA_.pdf

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: