CPO LT el. kataloge – nauji moduliai, kuriuose apribotas prekių iš nepatikimais laikomų Kinijos gamintojų, įsigijimas

CPO LT, įvertinusi didžiausią perkančiųjų organizacijų norimų įsigyti prekių elektroniniame kataloge paklausą, sukūrė 3 modulius, kuriuose ribojamos prekės iš nepatikimais laikomų Kinijos Liaudies Respublikos gamintojų. Jas gali įsigyti tos perkančiosios organizacijos, kurioms taikomos Viešųjų pirkimų įstatymo (VPĮ) 37 straipsnio 9 dalies nuostatos dėl nacionalinio saugumo. Moduliai kataloge yra atitinkamai pažymėti žyma „pagal nacionalinio saugumo reikalavimus“.

Šiuo metu jau galima formuoti užsakymus mobiliesiems telefonams ir kompiuterinei įrangai įsigyti. Šių prekių, atitinkančių nacionalinio saugumo reikalavimus (VPĮ 37 str. 9 dalis), nuoma nenumatyta dėl siauro klientų, kuriems tokių prekių nuoma būtų aktuali, rato. Programinės įrangos nuomos modulyje perkančiosios organizacijos sėkmingai užsakymus vykdo jau nuo 2023 m. gegužės mėn. Taip pat planuojama sukurti spausdinimo įrangos, atitinkančios nacionalinio saugumo reikalavimus, modulį.

Kaip numatyta VPĮ, šiuose moduliuose užsakymus turėtų formuoti perkančiosios organizacijos, veikiančios gynybos srityje, valdančios ypatingos svarbos informacinę infrastruktūrą, veikiančios srityse, kurios laikomos nacionaliniam saugumui užtikrinti strategiškai svarbių ūkio sektorių dalimi, ar įrašytos į Saugiojo tinklo naudotojų sąrašą. Ar joms taikomos šios VPĮ nuostatos, perkančiosios organizacijos turi įsivertinti savarankiškai.

Pasak Dainiaus Navicko, CPO LT Biuro ir veiklos aptarnavimo srities pirkimų skyriaus vadovo, modulių pagal nacionalinio saugumo reikalavimus sukūrimas pareikalavo ne tik viešųjų pirkimų kompetencijų, bet ir tarpinstitucinio susitelkimo, kadangi vertinant gamintojų prekes susidurta su beprecedente praktika: „Stambiems gamintojams neįprasta tokia detali patikra, kai prašoma pateikti duomenis apie akcininkus ir kitus kontroliuojančius asmenis, todėl mūsų el. katalogo tiekėjai susidūrė su sunkumais susikelti prekių aprašymus į el. katalogą ir jas tiekti“, – komentuoja D. Navickas.

Moduliai, kuriuose taikomos VPĮ 37 str. 9 dalies nuostatos:  

Mobilieji telefonai pagal nacionalinio saugumo reikalavimus: https://katalogas.cpo.lt/kategorijos/mt2023/

Kompiuterinė įranga pagal nacionalinio saugumo reikalavimus: ttps://katalogas.cpo.lt/kategorijos/computers-2023/

Programinės įrangos nuoma pagal nacionalinio saugumo reikalavimus: https://katalogas.cpo.lt/kategorijos/software-rent-2023/

❗ Atkreipiame perkančiųjų organizacijų dėmesį, kad visame CPO LT el. kataloge yra taikomos VPĮ bendrosios nuostatos dėl nacionalinio saugumo reikalavimų (VPĮ 45 str. 2 (1) dalis) ir atlikta kruopšti tiekėjų patikra, tad perkančiosios organizacijos, kurioms VPĮ 37 str. 9 dalies nuostatos nėra taikomos privalomai, turėtų ir toliau formuoti užsakymus moduliuose „Mobilieji telefonai“ ir „Kompiuterinė įranga“.

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: