CPO LT nuo 2013 metų vykdo centralizuotus viešuosius vaistų, medicinos įrangos bei medicinos prietaisų pirkimus. Šalies ligoninėms, poliklinikoms, sanatorijoms bei kitoms gydymo įstaigoms nebereikia vykdyti ilgai trunkančių viešųjų pirkimų procedūrų, kad įsigytų pacientams būtinus medikamentus ar medicinos įrangą bei prietaisus.
„Medicinos prekių moduliams teikiame prioritetą. Siekiame, kad CPO LT administruojamas elektroninis katalogas maksimaliai tenkintų medicinos įstaigų poreikius. Tačiau šio prekių segmento centralizuoto viešojo pirkimo vykdymas yra ypatingas, nes čia būtinos specifinės žinios bei kompetencija ne tik viešųjų pirkimų, bet ir medicinos srityje. Todėl dalykiškai ir rezultatyviai bendradarbiaujame su Sveikatos apsaugos ministerija, Valstybine ligonių kasa. Šios institucijos mums pateikia vaistinių preparatų bei medicininės įrangos ir priemonių technines specifikacijas, pagal kurias ir vykdome centralizuotus viešuosius pirkimus“, – sako CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas.
Nuolat komunikuodama su perkančiosiomis organizacijomis, tirdama jų poreikius, CPO LT, įvykdžiusi atvirą tarptautinį viešąjį pirkimą, atnaujino medicinos prietaisų modulį. Jame yra 58 aktualiausios gydymui prekės: klausos, širdies vožtuvų, aortos protezai, trachėjos, stemplės ir bronchų stentai, kalbos aparatai, uždaro kraujo apytakos tipo dirbtinės kraujotakos sistemos ir kt. Atnaujintame medicinos prietaisų modulyje jau galima rasti trumpalaikės kraujotakos palaikymo sistemą EKMO, skirtą vaikams ir naujagimiams, kurios ypač pageidavo vaikų ligoninės.
Kaip pažymi CPO LT vadovas, tarp šio modulio 8 tiekėjų yra ne tik Lietuvos įmonės, bet ir viena užsienio kompanija. Tarptautiniame viešajame pirkime dalyvavo ir jį laimėjo Estijos įmonė Vessa medical OÜ.
Naujame medicinos prietaisų modulyje, atsižvelgiant į perkančiųjų organizacijų bei Sveikatos apsaugos ministerijos pageidavimus, sudarytos galimybės gydymo įstaigos apsijungti ir kartu įvykdyti pirkimą. Tai ypač aktualu mažoms gydymo įstaigoms, kurioms dėl įsigyjamų prekių nedidelių kiekių, tiekėjai siūlo ne tokias lanksčias kainas, nei didiesiems medicinos centrams. Konsoliduotų centralizuotų viešųjų pirkimų vykdymas gali būti efektyvus būdas suvienodinti kainas visoms gydymo įstaigos, nepriklausomai nuo jų dydžio ar administracinio pavaldumo.