Globos įstaigoms bus paprasčiau įsigyti maitinimo paslaugą

Lietuvoje veikiančios vaikų ir suaugusiųjų globos įstaigos, pačios vykdydamos savo globotinių maitinimo paslaugų pirkimus, susiduria su įvairiais sunkumais rengiant pirkimo sąlygas, kokybiškas technines specifikacijas. Dėl šių priežasčių neretai pirkimai nutraukiami arba gaunamos nekokybiškos paslaugos, todėl jau greitai įstaigos galės jas įsigyti centralizuotai – per CPO LT valdomą elektroninį katalogą.

Maitinimo paslaugų centralizavimas bus didelė pagalba globos įstaigoms, kurios CPO LT elektroniniame kataloge galės paslaugas įsigyti automatizuotai, greitai sudaryti sutartį su tiekėju ir taip ženkliai sumažinti administracinę naštą pačioms organizuojant tiekėjų atrankas.
Perkant centralizuotai mažėja rizikos
„Pačioms globos įstaigoms organizuojant viešuosius pirkimus procedūros trunka pakankamai ilgai, ne visada tinkamai parengiamos techninės specifikacijos ar pirkimo sutarčių sąlygos, o tai gali lemti ir nekokybiškų prekių ar paslaugų įsigijimą. Todėl, perkant maitinimo paslaugas centralizuotai, dėl standartizuotų pirkimo procedūrų sumažėja rizika pirkimą įvykdyti netinkamai ar jo neįvykdyti apskritai“, – centralizavimo naudą paaiškina Dainius Navickas, VšĮ CPO LT Biuro ir veiklos aptarnavimo srities pirkimų skyriaus vadovas.
Pasak D. Navicko, CPO LT elektroniniame kataloge globos įstaigos galės įsigyti maitinimo ir, pagal poreikį, papildomo maitinimo, t. y. maitinimo švenčių ar kitomis progomis tiekimo paslaugas. Maitinimas bus tiekiamas pagal tiekėjų 15-os dienų laikotarpiui sudarytus ir su globos įstaiga suderintus valgiaraščius. Juos bus galima keisti, pildyti ar tikslinti suderinus su globos įstaiga, laikantis teisės aktų reikalavimų.
Tiekėjai, varžydamiesi dėl užsakymo, teiks vieno asmens vienos paros maitinimo kainos pasiūlymus paslaugai, apimančiai maisto produktų kainas ir gamybos bei visas kitas su paslaugų teikimo susijusias išlaidas. Įsigydamos maitinimo paslaugas, perkančiosios organizacijos pateiks tiekėjams maksimaliai priimtinus maitinimo įkainius, o paslaugą įsigyti galės lanksčiai pagal savo poreikius – per sutarties galiojimo laikotarpį išpirkdamos nuo 50 iki 100 proc. jos vertės.
Atsižvelgta į rinkos pastabas
Kad šios paslaugos būtų patrauklios verslui ir skatintų aktyviai varžytis dėl užsakymų, rengianti šį elektroninio katalogo modulį buvo atsižvelgta į tiekėjų konstruktyvias pastabas, kurias jie pateikė rinkos konsultacijų metu. Modulis kurtas bendradarbiaujant kartu su Sveikatos apsaugos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijomis, Vilniaus savivaldybe, įvairių globos įstaigų vadovais ir darbuotojais, atsakingais už įstaigų globotinių maitinimą.

„Jaučiamas tokių paslaugų poreikis, kurį išreiškia pačios globos įstaigos aktyviai įsitraukdamos į modulio kūrimo procesą. CPO LT, centralizuodama maitinimo paslaugų globos įstaigoms viešuosius pirkimus, siekia ne tik padėti globos įstaigoms, bet ir skatinti vietos verslininkus, visų pirma, smulkaus ir vidutinio verslo atstovus, aktyviai dalyvauti viešuosiuose pirkimuose ir teikti kokybiškas maitinimo paslaugas savo miesto, rajono globos įstaigoms“, – pažymi D. Navickas.
Centriniame viešųjų pirkimų portale jau paskelbtas pirkimas ir tiekėjų, norinčių teikti šias paslaugas, atranka. Planuojama, jog modulis pradės veikti dar šį rudenį. Nuoroda į pirkimą čia

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: