Iš CPO LT elektroninio katalogo bus šalinamos su šalims agresorėmis susijusios įmonės ir jose pagamintos prekės

 CPO LT, atsižvelgdama į geopolitinę situaciją, paskelbtą nepaprastąją padėtį bei šiandien Lietuvos Respublikos Seimo numatomus priimti Viešųjų pirkimų įstatymo (toliau – VPĮ) pakeitimus  ir rengiamą Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimą, taikys VPĮ pakeitimo nuostatas (VPĮ 45 straipsnio 21 dalį, 90 straipsnio 1 dalies 4 punktą) dėl paraiškų ar pasiūlymų atmetimo esant sąsajoms su tam tikromis valstybėmis ar teritorijomis (Rusijos Federacija, Baltarusijos Respublika, Ukrainos teritorijos dalys – aneksuotas Krymas ir kitos Ukrainos vyriausybės nekontroliuojamos teritorijos,  Moldovos Respublikos vyriausybės nekontroliuojama Padniestrės teritorija, Sakartvelo vyriausybės nekontroliuojamos Abchazijos ir Pietų Ostetijos teritorijos).

CPO LT, siekdama nepertraukiamo CPO LT elektroninio katalogo veikimo bei konkurencijos užtikrinimo, pakvietė CPO LT elektroninio katalogo tiekėjus bendradarbiauti, teikti prašomą informaciją, kurios pagrindu bus vykdomas šių tiekėjų (taip pat prekių ir paslaugų) patikrinimas pagal  jų kilmės šalį bei verslo sąsajas su šalimis agresorėmis.

Kataloge galės dalyvauti tik tiekėjai, kurių pasiūlytų prekių kilmės šalis nėra iš aukščiau nurodytų valstybių ir teritorijų. Prekės, neatitinkančios šių reikalavimų, bus pašalintos  iš CPO LT elektroninio  katalogo. Taip pat į katalogą nebus priimamos verslo įmonės, susijusios su  sąraše nurodytomis valstybėmis ir teritorijomis.

Suprasdami perkančiųjų organizacijų susirūpinimą dėl galimų trikdžių įsigyjant prekes, paslaugas ir darbus elektroniniame kataloge, norime patikinti, kad CPO LT šiuo sudėtingu laikotarpiu deda visas pastangas, kad užsakymai vyktų sklandžiai, būtų tenkinami CPO LT elektroninio katalogo naudotojų poreikiai.

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: