Kas ketvirtas pirkimas Lietuvoje atliekamas centralizuotai

Vyriausybėje šiandien pateiktoje Ekonomikos ir inovacijų ministerijos viešųjų pirkimų centralizavimo ataskaitoje nurodoma, kad kas ketvirtas pirkimas Lietuvoje atliekamas centralizuotai.

Centralizuotų tarptautinių ir supaprastintų pirkimų dalis šių metų antrąjį ketvirtį pagal skaičių sudarė jau 23 proc. visų pirkimų (pernai tik 6 proc.). Analizuojant pagal vertę, nustatyta, kad centralizuotai buvo atlikta 42,3 proc. pirkimų. Didžiąją dalį centralizuotų pirkimų vertės sudaro per Ekonomikos ir inovacijų ministerijos viešąją įstaigą CPO LT atlikti pirkimai. Europos Sąjungoje geru laikomas rodiklis, kad bendrai atlikti pirkimai pagal skaičių sudaro bent 10 proc. visų pirkimų.

„Lietuvoje pasiektas proveržis suteikia galimybę didinti pirkimų efektyvumą, skaidrumą, patrauklumą verslui ir mažinti prielaidas korupcijai. Įvertinus centralizavimo teikiamą naudą, šios krypties reikia laikytis ir toliau“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. Ekonomikos ir inovacijų ministerija rekomenduoja dažniau naudotis viešosios įstaigos CPO LT sukurta patogia priemone – elektroniniu katalogu, leidžiančiu įsigyti per 80 rūšių prekių, paslaugų ir darbų bei sutaupyti laiko ir sąnaudų. Taip pat siūloma stebėti Viešųjų pirkimų tarnybos švieslentėje skelbiamus pirkimų rodiklius ir imtis priemonių jiems gerinti.

<…>

Ekonomikos ir inovacijų ministerija rekomenduoja dažniau naudotis viešosios įstaigos CPO LT sukurta patogia priemone – elektroniniu katalogu, leidžiančiu įsigyti per 80 rūšių prekių, paslaugų ir darbų bei sutaupyti laiko ir sąnaudų. Taip pat siūloma stebėti Viešųjų pirkimų tarnybos švieslentėje skelbiamus pirkimų rodiklius ir imtis priemonių jiems gerinti.

Informacija parengta pagal Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pranešimą žiniasklaidai, kurį visą galite rasti čia: Kas ketvirtas pirkimas Lietuvoje atliekamas centralizuotai | Ekonomikos ir inovacijų ministerija (lrv.lt)

Su išsamia viešųjų pirkimų ataskaita galite susipažinti čia: LRV VP centralizavimo ataskaita_2023 m.pdf

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: