Kviečiame dalyvauti Aplinkos ministerijos apklausoje apie žaliuosius pirkimus

Kviečiame sudalyvauti Aplinkos ministerijos vykdomoje viešoje konsultacijoje – apklausoje apie žaliųjų pirkimų problematiką

Apklausa siekiama nustatyti viešuosiuose pirkimuose dalyvaujančių asmenų požiūrį į žaliuosius pirkimus ir šios srities teisinio reglamentavimo keitimo poreikį. Taip pat identifikuoti, kokiose srityse minimalius ir išplėstinius prekių, paslaugų ir darbų pirkimams taikomus aplinkos apsaugos kriterijus reikia atnaujinti, naikinti ar naujai nustatyti prioriteto tvarka. Svarbu išsiaiškinti, kokios papildomos priemonės skatintų žaliai pirkti dar daugiau.

Apklausdos rengėjai siekia  įvertinti prekių, paslaugų ir darbų rinkos dalyvių pasirengimą tiekti mažesnį neigiamą poveikį aplinkai darančius produktus, ekologinių ženklų ir aplinkosaugos vadybos sistemų paplitimą rinkoje. Be to, identifikuoti su minimaliais prekių, paslaugų ir darbų pirkimams taikomais aplinkos apsaugos kriterijais susijusias praktines problemas, išsiaiškinti dalyvavimo žaliuosiuose viešuosiuose pirkimuose iššūkius.

 Detalią informaciją apie apklausą galima rasti čia.

Dalyvauti apklausose galite užpildę anketas: pirkimų vykdytojai – čia, viešuosiuose pirkimuose dalyvaujantys tiekėjai – čia.

Aplinkos ministerijos informacija

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: