Kviečiame pasinaudoti kofinansavimu ir kartu su CPO LT vykdyti inovatyvius pirkimus

Inovacijų agentūra paskelbė kofinansavimo kvietimą inovatyvių produktų, skirtų neekonominei veiklai vykdyti, įsigijimui. Kvietimas skirtas pirkimo vykdytojams (perkančiosioms organizacijoms ir perkantiesiems subjektams), o numatoma kvietimo kofinansavimo suma sieks iki 5.445 mln. eurų.

Šiuo kvietimu siekiama skatinti inovatyvių produktų įsigijimą bei stiprinti pirkimo vykdytojų gebėjimus atlikti inovatyvius viešuosius pirkimus. Plačiau apie priemonę ir tikslą: Kviečiame pirkimo vykdytojus pasinaudoti daugiau nei 5 mln. eurų kofinansavimo kvietimu inovatyvių produktų įsigijimui – Viešųjų pirkimų tarnyba (lrv.lt)

Daugiau informacijos apie kvietimą „Padidinti inovacijų paklausą Lietuvoje išnaudojant viešųjų pirkimų potencialą“ ir paraiškų teikimą skelbiama čia: https://inovacijuagentura.lt/finansavimo-kvietimai/padidinti-inovaciju-paklausa-lietuvoje-isnaudojant-viesuju-pirkimu-potenciala.html?lang=lt

Taip pat yra paskelbtas ir GovTech Lab kvietimas projekto konkursams (inovatyvūs pirkimai): https://inovacijuagentura.lt/finansavimo-kvietimai/finansavimas-govtech-sprendimo-bandomosios-versijos-sukurimui.html?lang=lt

Kuo gali būti naudingas bendradarbiavimas su CPO LT?

Vykdydama nacionalinės centrinės perkančiosios organizacijos funkcijas CPO LT atlieka pirkimus kitų organizacijų pavedimu. Tai reiškia, jog jūs galite pasitelkti CPO LT kaip išorinį viešųjų pirkimų padalinį, kuris įvykdys inovatyvų pirkimą jūsų pavedimu. CPO LT turi patirties vykdant inovatyvius pirkimus.

Vadovaujantis VPĮ 17 str. 2 d. 3 p., perkančioji organizacija turi siekti, kad įsigyjant prekes, paslaugas ar darbus būtų skatinama inovatyvių produktų pasiūla. Inovatyvus viešasis pirkimas – tai pirkimas, kurio metu perkančioji organizacija įsigyja naują ar iš esmės patobulintą paslaugą, produktą, įdiegia inovatyvų procesą savo įstaigos, valstybės ar pasaulio mastu.

Kitaip tariant, inovatyvūs viešieji pirkimai turi būti suvokiami kaip priemonė įsigyti inovatyvius produktus, kurie skatina inovacijas viešojo sektoriaus organizacijos lygmeniu. Viešojo sektoriaus organizacija taip pat turi būti viena iš pirmų naudotojų (angl. early adopters), t. y., pirmųjų 20 proc. rinkos klientų, perkančių naują arba iš esmės pagerintą produktą, paslaugą ar procesą. Šiuo atveju rinka laikytinas Lietuvos viešasis sektorius. Perkami produktai, paslaugos arba procesai, kurie jau buvo pademonstruoti nedideliu mastu ir gali būti netrukus arba jau mažais kiekiais pateikti Lietuvos viešajam sektoriui, bet dar nėra plačiai paplitę. Tai taip pat apima jau esamus sprendimus, kuriuos ketinama įgyvendinti naujais ir novatoriškais būdais.

Informaciją, kaip jūs galite pavesti inovatyvų pirkimą atlikti CPO LT rasite čia: https://www.cpo.lt/pirkejams/#pirkimai-pavedima Jums kylančiais klausimais galite pasikonsultuoti su: Vilma Raudoniene tel. +37065834005, el. p.: [email protected]

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: