Laukta paslauga elektroniniame kataloge – buitinių atliekų surinkimas

CPO LT elektroniniame kataloge Lietuvos perkančiosios organizacijos vos keliais mygtuko paspaudimais jau gali įsigyti nepavojingųjų buitinių atliekų, nepavojingųjų ir pavojingųjų (kai perkamos kartu) ar tik pavojingųjų buitinių atliekų surinkimo paslaugas.

Savarankiškai vykdomi buitinių atliekų surinkimo paslaugų pirkimai savivaldybėms sudarydavo keblumų dėl jų specifikos, vykdymo sudėtingumo, gaunamų pretenzijų bei sutarčių administravimo, tad šių paslaugųcentralizavimą padiktavo jos aktualumas bei galimybė standartizuoti reikalavimus.

Sudarius galimybę šias paslaugas įsigyti per CPO LT el. katalogą standartizuotomis sąlygoms, perkančiosioms organizacijoms nereikia pačioms rengti pirkimo dokumentacijos ir vykdyti pirkimo procedūrų, mažėja administracinė našta, trumpėja pirkimų atlikimo terminai, paprastėja pirkimų vykdymas. Pirkimas vykdomas per automatizuotą informacinę sistemą. Ypač patrauklu tai, jog pirkimo procesas nuo užsakymo suformavimo iki sutarties sugeneravimo trunka gerokai trumpiau nei vykdant savarankiškai, o tai gerokai supaprastina visą paslaugų įsigijimą.

Šiuo metu CPO LT el. kataloge dėl buitinių atliekų išvežimo paslaugų teikimo, priklausomai nuo paslaugų rūšies, varžosi 3-9 tiekėjai. Modulis sukonstruotas dinaminės pirkimų sistemos pagrindu, o tai reiškia, kad nauji tiekėjai prie šio modulio gali prisijungti bet kada iki 2029 m. pabaigos.

Planuojama, kad 2024 m. eigoje el. katalogas bus papildytas ir pakuočių surinkimo paslauga.

„Šio modulio technines specifikacijas ir kitus pirkimo dokumentus parengėme vadovaudamiesi buitini atliekų surinkimą reglamentuojančiais teisės aktais išsamiai išanalizavę perkančiųjų organizacijų atliekamų pirkimų praktiką, įvykdę rinkos konsultacijas, bendradarbiaudami su suinteresuotomis šalimis ir pasitelkdami svarią ekspertinę pagalbą. Todėl pirkimo dokumentų reikalavimai atitinka ne tik perkančiųjų organizacijų poreikius, bet ir užtikrina tiekėjų konkurenciją“, – sako Dainius Navickas, CPO LT Biuro ir veiklos aptarnavimo srities pirkimų skyriaus vadovas.

Perkančiosios organizacijos gali pačios pasirinkti, kaip vertins pasiūlymus: tik pagal kainą arba pagal kainos ir kokybės santykį. Taip pat šiame pirkime nustatyti žalieji kriterijai, todėl pirkėjai gali būti užtikrinti, kad perkamos paslaugos bus draugiškos aplinkai ir atitiks Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nustatytus aplinkosaugos reikalavimus.

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: