Maisto produktų tiekėjams svarbi efektyvi logistika ir paprastumas teikiant pasiūlymus

Dainius Navickas konferencijoje Danijoje

Balandžio 18 ir 19 dienomis CPO LT Biuro ir veiklos aptarnavimo skyriaus vadovas Dainius Navickas dalyvavo Kopenhagoje (Danija) vykusioje konferencijoje, kurios tema – išmaniųjų inovacijų taikymas padedant smulkiems tiekėjams patekti į rinką. Renginio metu nagrinėta, kaip pasitelkiant išmaniąsias inovacijas skelbti viešųjų pirkimų konkursus smulkiesiems gamintojams. Konferencijos metu buvo aptariamas gamintojų, vietos ūkininkų ir trumpųjų maisto grandinių tiekėjų dalyvavimas maisto produktų viešuosiuose pirkimuose.

CPO LT, kaip viena iš Europoje pažangiausių nacionalinių perkančiųjų organizacijų, turi centralizuotų viešųjų pirkimų elektroninį katalogą – išmanią platformą, kur verslas gali siūlyti savo prekes, paslaugas ir darbus, o perkančiosios organizacijos – juos greitai, patogiai ir skaidriai įsigyti. Viena iš el. katalogo prekių grupių – maisto produktai. Šis el. katalogo modulis sėkmingai veikia jau trejus metus.

Pasak Dainiaus Navicko, vertinant patirtį su CPO LT el. katalogo maisto produktų moduliu bei renginio metu išgirsta kitų šalių praktika, pagrindiniai iššūkiai smulkiems tiekėjams tiek Lietuvoje, tiek ir kitur Europoje, yra tokie patys: sukurti efektyvią logistiką bei įveikti administracinę naštą teikiant pasiūlymus. Taip pat vietos gamintojų sėkmė nemaža dalimi priklauso nuo perkančiųjų organizacijų sumanumo rengiant pirkimo sąlygas: nuo efektyvaus ekonominio naudingumo kriterijų taikymo, lanksčių sutarčių vykdymo sąlygų nustatymo.

„CPO LT, matydama vietos gamintojų teikiamą vertę perkančiosioms organizacijoms (lankstesnį prisitaikymą prie perkančiųjų organizacijų poreikių, galimybę pasiūlyti ekologiškus ir sveikatai palankius produktus), ir toliau skatins ūkininkus, vietos gamintojus dalyvauti CPO LT elektroniniame kataloge vykstančiuose konkursuose bei sieks nustatyti konkurencines sąlygas, nediskriminuojančias šių tiekėjų ir leidžiančias jiems efektyviai dalyvauti centralizuotuose pirkimuose“, – sako D. Navickas.

CPO LT el. kataloge tiekėjai gali greitai pateikti pasiūlymus perkančiosioms organizacijoms, paprastėja dalyvavimas konkursuose, o perkančiosios organizacijos yra skatinamos kviesti el. katalogo pirkimuose dalyvauti tuos tiekėjus, su kuriais jau bendradarbiauja ir yra patenkintos jų tiekiama produkcija.

Šiuo metu maisto produktų modulyje varžosi per 50 skirtingų įmonių ar fizinių asmenų, vykdančių individualią veiklą. Modulis veikia dinaminės pirkimų sistemos pagrindu, tad nauji tiekėjai gali prisijungti bet kada iki modulio galiojimo pabaigos.

Plačiau apie maisto produktų modulį: katalogas.cpo.lt

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: