Per CPO LT katalogą gydymo įstaigos vaistus įsigijo pigiausiai

Lietuvos gydymo įstaigos, perkančios pacientų gydymui vaistus per centrinę perkančiąją organizaciją CPO LT, juos įsigyja mažiausiomis kainomis. Ypač pasiteisina, kai kelios įstaigos kartu perka kuo didesnį kiekį to paties vaisto. Vis dėlto nustatyti ir pavieniai atvejai, kai įstaigos už vaistus mokėjo brangiau, nors to galėjo ir nebūti.

Tai parodė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atliktas tyrimas, kuomet buvo vertinami 2017 metais per CPO vaistų katalogą vykdyti pirkimai ir analizuotos įsigyjamų vaistų kainos.

Gydymo įstaigos vaistus CPO LT kataloge perka mažesnėmis kainomis – Lietuvos rinkoje esantys pigiausi analogai kainuoja daugiau. Ypač pasiteisina konsoliduotieji pirkimai, kai tą patį vaistą didesniais kiekiais įsigyja kelios įstaigos.

Pateikiame trijų  vaistų kainas vaistinėse, didmeninėje prekyboje ir CPO LT kataloge. Kainos nurodytos be PVM.

Vaistas Vaistinės kaina

(už pakuotę)

Didmeninė kaina

(už pakuotę)

CPO LT vaistų katalogo kaina (už pakuotę)
Antitrombozinis Iki 395,18 Eur Iki 377,80 Eur 134 Eur
Antibiotikas Iki 3,92 Eur Iki 3,18 Eur 1,8 Eur
Epilepsijai gydyti Iki 14,87 Eur Iki 12,71 Eur Vidutiniškai 10,32 Eur

 

Kaip matyti iš aukščiau pateiktos informacijos, įstaigos už kai kuriuos vaistus sumokėjo daug mažiau nei sumoka pacientai įsigydami tuos pačius vaistus vaistinėse.

Buvo atvejų, kai gydymo įstaigos vaistus įsigijo brangiau nei jų pigiausių analogų kainos. Dažniausiai tai įvykdavo dėl to, kad viešajame konkurse nebuvo pasiūlyti pigiausi vaistai arba įstaiga nenustatė maksimalios kainos, kurią linkusi mokėti.

Taip yra dėl to, kad įstaigos neretai neskiria pakankamo dėmesio vaistų rinkos analizei ir nenurodo priimtinos kainos perkamam konkrečiam vaistui įsigyti.

CPO LT atsižvelgė į SAM pasiūlymus, kaip tobulinti vaistų pirkimo procedūras.

Pernai Lietuvos gydymo įstaigos sutaupė 20 proc. pirkimams skirtos sumos, kuomet vaistus, kanceliarines prekes, kompiuterius ir kitus pirkinius pirko per CPO katalogą. Tai yra, jos išleido beveik 130 tūkst. eurų mažiau. Kai kurios įstaigos, pasirinkusios konsoliduotuosius pirkimus, prekes įsigijo iki 70 proc. pigiau.

CPO LT ir SAM kviečia gydymo įstaigas naudotis galimybe sutaupyti ir vaistams įsigyti rinktis konsoliduotuosius pirkimus bei skaidriai naudoti valstybės biudžeto lėšas.

 

Publikacijoje – SAM Spaudos tarnybos informacija

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: