Perkančiosios organizacijos CPO LT elektroniniame kataloge jau gali įsigyti degalus degalinėse

Viešosios įstaigos CPO LT ( toliau – CPO LT) elektroniniame kataloge – naujas degalų degalinėse pirkimo modulis.
CPO LT vadovas Darius Vedrickas atkreipia dėmesį, kad tiriant PO poreikius naujoms prekėms, dauguma jų pirmiausia pageidaudavo, kad elektroniame kataloge būtų galimybė greitai, patogiai, be ilgai trunkančių viešojo pirkimo procedūrų, įsigyti degalus. Todėl šio modulio sukūrimas buvo vienas iš CPO LT komandos veiklos prioritetų. Jo nuomone, pavyko suderinti PO ir tiekėjų intersus, kurie leistų užsakovams racionaliai naudoti biudžeto lėšas, o verslui – siūlomomis kainomis sąžiningai konkuruoti dėl viešųjų pirkimų užsakymų.
„Vykdant centralizuotą viešąjį degalų degalinėse pirkimą, nepavyko išvengti teisminių ginčų su tiekėjais. Ne visiems buvo priimtina pirkime nustatyta kintamo įkainio kainodara, kai kintama įkainio dalimi yra laikoma Lietuvos naftos produktus gaminančios įmonės AB „Orlen Lietuva“ Juodeikių k. terminalo protokolo bazinė degalų kaina (skelbiama https://www.orlenlietuva.lt/LT/Wholesale/Puslapiai/Kainu-protokolai.aspx), o tiekėjai konkuruoja dėl siūlomo antkainio / nuolaidos. Tai, be abejo, užtęsė viešųjų pirkimų procedūrų vykdymą, Preliminariųjų sutarčių pasirašymą. Lietuvos apeliaciniam teismui patvirtinus, kad CPO LT, „…pasirinktas kintamo įkainio apskaičiavimo būdas yra pagrįstas bei labiausiai objektyvus“, greitai užbaigėme visas pirkimo procedūras, modulio programavimo darbus ir džiaugiamės, kad PO jau gali juo naudotis degalų pirkimui”, – sako D. Vedrickas.
PO siūloma įsigyti 3 rūšių degalus: 95 markės benziną, dyzeliną bei automobilines dujas. Atlikus viešojo pirkimo procedūras, preliminariosios sutartys sudarytos su 12 įmonių, kurios atitiko nustatytus reikalavimus. Pažymėtina, kad tarp tiekėjų, pasirašiusių preliminariąsias sutartis su CPO LT, yra ir stambios, ir vidutinės bei smulkios šalies bei užsienio kapitalo įmonės.
CPO LT ragina PO naudotis CPO LT elektroninio katalogo teikiama paslauga šias prekes įsigyti greitai ir paprastai, atsisakant pačioms vykdyti ilgai trunkančias viešojo pirkimo procedūras.

Kilus klausimų, prašome kreiptis į:

Vaivą Šermukšnytę-Lufino, CPO LT Biuro ir veiklos aptarnavimo srities pirkimų skyriaus konsultantę, tel. 8 666 29112, el. p. [email protected]

Rositą Kristiną Lengvenienę, CPO Lt Biuro ir veiklos aptarnavimo srities pirkimų skyriaus konsultantę, tel. 8 666 29121, el.p. [email protected]

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: